Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Kurzy vaření a stolování s dětmi - Tescoma s Andreou dětem

Kurzy vaření a stolování s dětmi - Tescoma s Andreou dětem

Zážitky
Zážitkové kurzy vaření pro děti od 4 do 10 let v centru Prahy. Děti se učí základním dovednostem při vaření, získávají větší zručnost i samostatnost při přípravě jídla, zdokonalují se ve správném stolování, rozpoznávají různé druhy bylinek, koření a vyzkouší si i objednat jídlo v restauraci.
Cílem kurzu je využít potenciál dětí ve věku 4 až 10 let, který je mimořádně příznivým obdobím pro seznamování dětí se základními dovednostmi při vaření, stolování, etiketě a tříbení smyslů. Děti se hravě naučí krájet nožem zeleninu, používat mixér, vařečku, loupat brambory, správně prostřít stůl, rozpoznat různé bylinky i koření, získají větší zručnost i samostatnost při přípravě i servírování jídla.

Jak probíhají kurzy a co se na nich děti naučí?
  • Na začátku si lektor s dětmi ukáže, s kterými surovinami a nástroji se bude pracovat.
  • Následu je povídání o tom, co je ve výživě pro děti zdravé, a jak často by se během dne měly jíst důležité potraviny pro naše zdraví.
  • V průběhu kurzu se připravují s dětmi pestrá jídla podle schopností dětí. Děti si samy připravují - veselé snídaně, hravě zvládají i oběd a dezert s nápojem na závěr.
  • Děti se naučí vybírat si zdravé a kvalitní potraviny, používat různé kuchyňské nástroje a pomůcky, aby mohly doma pomáhat s vařením a přípravou pokrmů rodičům.
  • Děti zjistí, jak správně prostřít stůl, kam dát příbory, misku na salát i pití, jak si složí ubrousek apod. Zábavnou formou se naučí slušnému chování u stolu doma i v restauraci, požádání o laskavost, objednat si jídlo v restauraci apod.
  • Dále se rozpoznává zelenina, bylinky a koření podle hmatu, čichu, zraku a chuti a při tom si děti i zasoutěží.
  • Pro větší zábavu si taky při vaření zpívají i tančí
  • Na závěr všechny děti obdrží dárek od Tescomy a diplom

Kurzy probíhají ve vzorkovně společnosti Tescoma, v Žitné ulici, a to v sobotu dopoledne od 10.00 do 13.00 hodin. Po kurzu obdrží rodiče emailem recepty s fotografiemi z akutálního kurzu.

Co s sebou? Veškeré pomůcky k vaření vám budou zapůjčeny. S sebou nezapomeňte pouze pohodlné oblečení, obuv a dobrou náladu. Lektorkou kurzu je: Andrea Löflerová, která je organizátorkou aktivit pro rodiny s dětmi.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 9. 2018
30.8.
28.10.
Slibuji věrnost republice

Slibuji věrnost republice

Praha 1, Praha
18.5.
25.11.
Rodina Odvedle 2018

Rodina Odvedle 2018

Praha 2, Praha
15.3.
2.12.
Legiovlak 2018

Legiovlak 2018

Praha 2, Praha
28.8.
4.12.
Novofest 2018

Novofest 2018

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí