Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Komiksová naučná stezka Jana Husa okolo Kozího hrádku

Komiksová naučná stezka Jana Husa okolo Kozího hrádku

Příroda
Seznamte se s historií hrádku a zdejšího pobytu mistra Jana Husa zábavnou komiksovou formou. Okolo pevnůstky totiž vede naučná stezka určena všem věkovým kategoriím, kterou společně s historiky komiksová autorka Klára Smolíková. Součástí jsou také hravé prvky pro nejmenší.
V říjnu roku 1412 vyhlásil papež Jan XXIII. nad Janem Husem klatbu. Kazatel proto musel Prahu opustit a hledat nové útočiště. Bezpečné místo mu poskytl jeho sympatizant, Čeněk z Vartenberka, v té době mocný správce rožmberského panství. Pro Husa vybral nenápadnou pevnost Kozí Hrádek, která se nacházela na strategickém místě - hrad zhruba napůl cesty mezi Českým Krumlovem a Prahou. Mistr Jan Hus pobýval na Kozím Hrádku dva roky – od podzimu 1412  do jara 1414. V jeho zdech dokončil svou Postilu a sepsal traktáty O svatokupectví, O církvi nebo spis O šesti bludech.

Události připomíná naučná stezka, která měří jen několik set metrů, ale je určena všem věkovým kategoriím. Na informačních panelech se s historií seznámíte pomocí komiksu. Texty v bublinách sestavila spolu s historiky renomovaná komiksová autorka Klára Smolíková, ilustrátorem byl Jan Smolík. Panely obsahují také hravé prvky pro malé děti, které navrhla výtvarnice Andrea Koblasová.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 10. 2017
5.10.
18.11.
Svět klobouků

Svět klobouků

Tábor, Jižní Čechy
7.1.
2.12.
Muzejní kostýmované prohlídky v Táboře 2017

Muzejní kostýmované prohlídky v Táboře 2017

Tábor, Jižní Čechy
28.9.
28.10.
Chrudoš Valoušek – Top Pop

Chrudoš Valoušek – Top Pop

Tábor, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí