Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Komiksová naučná stezka Jana Husa okolo Kozího hrádku

Komiksová naučná stezka Jana Husa okolo Kozího hrádku

Příroda
Seznamte se s historií hrádku a zdejšího pobytu mistra Jana Husa zábavnou komiksovou formou. Okolo pevnůstky totiž vede naučná stezka určena všem věkovým kategoriím, kterou společně s historiky komiksová autorka Klára Smolíková. Součástí jsou také hravé prvky pro nejmenší.
V říjnu roku 1412 vyhlásil papež Jan XXIII. nad Janem Husem klatbu. Kazatel proto musel Prahu opustit a hledat nové útočiště. Bezpečné místo mu poskytl jeho sympatizant, Čeněk z Vartenberka, v té době mocný správce rožmberského panství. Pro Husa vybral nenápadnou pevnost Kozí Hrádek, která se nacházela na strategickém místě - hrad zhruba napůl cesty mezi Českým Krumlovem a Prahou. Mistr Jan Hus pobýval na Kozím Hrádku dva roky – od podzimu 1412  do jara 1414. V jeho zdech dokončil svou Postilu a sepsal traktáty O svatokupectví, O církvi nebo spis O šesti bludech.

Události připomíná naučná stezka, která měří jen několik set metrů, ale je určena všem věkovým kategoriím. Na informačních panelech se s historií seznámíte pomocí komiksu. Texty v bublinách sestavila spolu s historiky renomovaná komiksová autorka Klára Smolíková, ilustrátorem byl Jan Smolík. Panely obsahují také hravé prvky pro malé děti, které navrhla výtvarnice Andrea Koblasová.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 1. 2018
18.1.
18.2.
Korálek ke korálku

Korálek ke korálku

Tábor, Jižní Čechy
13.7.
15.7.
Festival Mighty Sounds 2018

Festival Mighty Sounds 2018

Tábor, Jižní Čechy
28.3.
31.3.
Pivní slavnosti Tábor 2018

Pivní slavnosti Tábor 2018

Tábor, Jižní Čechy
11.10.
13.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů v Táboře

Mezinárodní festival outdoorových filmů v Táboře

Tábor, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí