Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Technické zázemí vily Löw-Beer

Technické zázemí vily Löw-Beer

Památky
Prohlídkový okruh vás provede dosud nepřístupnými prostory technického zázemí vily a seznámí se zachovalými prvky unikátního systému teplovzdušného vytápění. Prohlídky probíhají pouze o víkendech – pravidelně pátek až neděle v časech 10:30, 12:30 a 15:30.
Prohlídka začíná krátkou videoprojekcí ve schodišťové hale. Na 3D modelu vily názorně ukáže fungování jednotlivých dobových systémů, např. teplovzdušného vytápění, plynového vytápění krbem, temperaci světlíku či ventilaci místností.

Poté si návštěvníci v doprovodu průvodce projdou některé místnosti a na místě uvidí relikty těchto systémů, jako jsou regulační mřížky, světlík na půdě nebo kaloriferová komora. Architekt Alexander Neumann totiž při stavbě rodinného domu na ul. Drobného 22 použil v letech 1903 až 1904 systém teplovzdušného vytápění (a větrání), který se jinak využíval při stavbě velkých veřejných budov (divadla, koncertní sály, banky, lázně apod.). Jeho použití v reprezentačních prostorách rodinného domu nebylo běžné a znamenalo opravdový nadstandard až luxus.

Upozorňujeme, že tato trasa není na rozdíl od stálé expozice bezbariérová (schody, nízké trámy na půdě).
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 8. 2018
6.6.
26.8.
Vila Tugendhat ve fotografiích Rudolfa Sandala

Vila Tugendhat ve fotografiích Rudolfa Sandala

Brno, Jižní Morava
14.6.
31.8.
AS1 mezi květy

AS1 mezi květy

Brno, Jižní Morava
1.8.
31.8.
Brněnské filmové léto

Brněnské filmové léto

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí