Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Keplerovo muzeum

Keplerovo muzeum

Kultura
Slavný německý astronom, astrolog a matematik Johannes Kepler má v Praze své muzeum. Najdete ho v Karlově ulici na Starém Městě v domě, kde učenec prožil pět let svého života.
V malé místnosti na ploše 22 metrů čtverečních dílo dávného vědce návštěvníkům představí deset výstavních panelů. Jeho objevy názorně dokumentují také počítačově zpracované animace. V expozici nechybí ani repliky různých předmětů a přístrojů, s jejichž pomocí Kepler ke svým objevům dospěl.

Johannes Kepler žil od roku 1571 do roku 1630 a působil v Praze za vlády Rudolfa II. Habsburského od roku 1600 do roku 1612. Právě zde Kepler objevil a právě před 400 lety také poprvé v knize Astronomia Nova publikoval první dva ze tří svých zákonů o pohybu planet kolem Slunce.

Platnost Keplerových myšlenek věda experimentálně potvrdila až před půlstoletím. Právě Keplerovy zákony posloužily konstruktérům raket k tomu, aby začali vypouštět umělé družice a kosmické sondy.

Do konce roku 2011 v muzeu probíhá výstava, která vás seznámí s jeho pražskými aktivitami a výzkumy pohybů nebeských těles. Milým detailem je vstupenka na tuto akci, která má na zadní straně vytištěný orloj, jenž ukazuje čas vašeho vstupu.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 12. 2017
27.10.
31.3.
Zimní plavby Pražskými Benátkami

Zimní plavby Pražskými Benátkami

Praha 1, Praha
26.11.
23.12.
Lampář na Karlově mostě

Lampář na Karlově mostě

Praha 1, Praha
17.11.
17.5.
Výstava fotografií Hanzelky a Zikmunda

Výstava fotografií Hanzelky a Zikmunda

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí