Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zámek Radíč - zámek rytířů a princezen

Zámek Radíč - zámek rytířů a princezen

Památky
Zážitkové prohlídky zámku všemi smysly spojené s proměnami dětí v princezny a rytíře, to můžete zažít na zámku Radíč, nedaleko Sedlčan. Barokní zámek je přímo ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi, které se zde nebudou ani chvilku nudit.
První opravdu zábavné prohlídky zámku, kde se i dětský návštěvník nejen dívá, ale i dotýká exponátů, naslouchá různým zvukům, ochutnává zámeckou kuchyni či vůně. Provedou vás průvodci rytíř Šebastián Losy z Losenau či barokní malíř Štěpán(ka). Děti v rámci prohlídky objevují s rytířem čarovný poklad, barokní malíř zase odtajní tajemné šifry a symboly skryté v barokních malbách v jižním křídle zámku.

Interiéry jsou nově obnoveny s respektem k původní architektuře a barokním malbám a vybaveny ve stylu francouzských zámeckých usedlostí.

Na děti i dospělé čeká po prohlídce zámku navíc interaktivní komnata nazvaná Budoár pro princeznu a Dětská zbrojnice, kde si mohou vyzkoušet na vlastní kůži proměnu v princeznu či rytíře. Pro děti je zámek Radíč zámek rytířů a princezen, pro dospělé pak zámek probouzející smysly

Zámek rytířů a princezen - zámek je ideálním místem pro rodinné výlety s dětmi či výlety pro ZŠ i MŠ, protože svým interaktivním programem je zaměřený na děti ve věku od 2 - 9 let.
 
Témata prohlídek:
  • Hledání čarovného pokladu s rytířem – prohlídka na míru pro rodiny s dětmi
  • Tajemné symboly a šifry v barokních malbách s barokním malířem – prohlídka pro dospělé
  • Interiéry ve francouzském stylu zdobené zrestaurovanými barokními freskami
  • Dětská zbrojnice pro malé rytíře z dílny papírového platnéře Jiřího Havlise z Borovan
  • Budoár pro princeznu, kde se malé holčičky promění v princezny s šatičkami inspirovanými rokokem
  • Zámecké zahrady pro odpočinek dospělých s možností pikniku a s dětským hřištěm pro radovánky dětí
Dále na zámku můžete posedět v Cafe baru s bio Kávou 3 vůní od Biopekárny Zemanka a pochutnat si na čerstvých dezertech a delikatesních čokoládových lanýžích Lucie Glaister. K dispozici je také boutigue ve francouzské almaře s hand-made výrobky probouzející smysly. Na zámku se konají také zábavné kulturní programy pro celou rodinu - divadlo, bály pro děti, jarmarky, koncerty


Z historie zámku:

Zámek Radíč ve své stavbě ukrývá zbytky původní gotické tvrze, jejíž počátky spadají do roku 1333, kdy zde žil Odolen z Radíče. Rytířská tvrz v období raného baroka částečně vyhořela a byla přestavěna na raně barokní čtyřkřídlý zámek, jež uvnitř skrývá arkádové nádvoří. V období raného baroka bylo celé jižní křídlo zámku vyzdobeno nástropními malbami s mytologickými a starozákonními motivy podle renesančních předloh. V této době byla rovněž východně před zámkem postavena mariánská tzv. einsiedelnská kaple Navštívení Panny Marie, jejíž kompletní obnova s velkou úctou k původním historickým prvkům byla dokončena v roce 2011.

Před kaplí stojí dvě pískovcové sochy světců Sv. Víta a Sv. Jana Nepomuckého ze slavné barokní dílny Jana Brokoffa – patří k nejvýznamnějším sochařským památkám na Sedlčansku. V pozdním baroku bylo přestavěno východní křídlo zámku, jehož celou plochu prvního patra zaujímá slavnostní sál. Autorství architektury východního křídla se přisuzuje významnému staviteli Antoniu Portovi. K zámku přiléhá poplužní dvůr rovněž z období baroka, jehož nejvýznamnější stavbou je dvoupatrová sýpka s průjezdem a dvojicemi stodol po stranách. K významným obyvatelům zámku z historie patří např. kněz, filosof a významný matematik Bernard Bolzano.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 9. 2018
1.4.
30.9.
Týnec 100x jinak

Týnec 100x jinak

Týnec nad Sázavou, Střední Čechy
28.7.
30.9.
Elegantní krása v Jílovém u Prahy

Elegantní krása v Jílovém u Prahy

Jílové u Prahy, Střední Čechy
1.4.
31.10.
Ekovláčkem z Benešova do Konopiště

Ekovláčkem z Benešova do Konopiště

Benešov, Střední Čechy
4.9.
27.9.
Future ready?

Future ready?

Benešov, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Beach Nová Živohošť

Resort Beach Nová Živohošť

Křečovice, Střední Čechy
Pizzeria Ticino Sedlčany

Pizzeria Ticino Sedlčany

Sedlčany, Střední Čechy
Káva svět v Sedlčanech

Káva svět v Sedlčanech

Sedlčany, Střední Čechy