Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zámek Radíč - zámek rytířů a princezen

Zámek Radíč - zámek rytířů a princezen

Památky
Zážitkové prohlídky zámku všemi smysly spojené s proměnami dětí v princezny a rytíře, to můžete zažít na zámku Radíč, nedaleko Sedlčan. Barokní zámek je přímo ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi, které se zde nebudou ani chvilku nudit.
První opravdu zábavné prohlídky zámku, kde se i dětský návštěvník nejen dívá, ale i dotýká exponátů, naslouchá různým zvukům, ochutnává zámeckou kuchyni či vůně. Provedou vás průvodci rytíř Šebastián Losy z Losenau či barokní malíř Štěpán(ka). Děti v rámci prohlídky objevují s rytířem čarovný poklad, barokní malíř zase odtajní tajemné šifry a symboly skryté v barokních malbách v jižním křídle zámku.

Interiéry jsou nově obnoveny s respektem k původní architektuře a barokním malbám a vybaveny ve stylu francouzských zámeckých usedlostí.

Na děti i dospělé čeká po prohlídce zámku navíc interaktivní komnata nazvaná Budoár pro princeznu a Dětská zbrojnice, kde si mohou vyzkoušet na vlastní kůži proměnu v princeznu či rytíře. Pro děti je zámek Radíč zámek rytířů a princezen, pro dospělé pak zámek probouzející smysly

Zámek rytířů a princezen - zámek je ideálním místem pro rodinné výlety s dětmi či výlety pro ZŠ i MŠ, protože svým interaktivním programem je zaměřený na děti ve věku od 2 - 9 let.
 
Témata prohlídek:
  • Hledání čarovného pokladu s rytířem – prohlídka na míru pro rodiny s dětmi
  • Tajemné symboly a šifry v barokních malbách s barokním malířem – prohlídka pro dospělé
  • Interiéry ve francouzském stylu zdobené zrestaurovanými barokními freskami
  • Dětská zbrojnice pro malé rytíře z dílny papírového platnéře Jiřího Havlise z Borovan
  • Budoár pro princeznu, kde se malé holčičky promění v princezny s šatičkami inspirovanými rokokem
  • Zámecké zahrady pro odpočinek dospělých s možností pikniku a s dětským hřištěm pro radovánky dětí
Dále na zámku můžete posedět v Cafe baru s bio Kávou 3 vůní od Biopekárny Zemanka a pochutnat si na čerstvých dezertech a delikatesních čokoládových lanýžích Lucie Glaister. K dispozici je také boutigue ve francouzské almaře s hand-made výrobky probouzející smysly. Na zámku se konají také zábavné kulturní programy pro celou rodinu - divadlo, bály pro děti, jarmarky, koncerty


Z historie zámku:

Zámek Radíč ve své stavbě ukrývá zbytky původní gotické tvrze, jejíž počátky spadají do roku 1333, kdy zde žil Odolen z Radíče. Rytířská tvrz v období raného baroka částečně vyhořela a byla přestavěna na raně barokní čtyřkřídlý zámek, jež uvnitř skrývá arkádové nádvoří. V období raného baroka bylo celé jižní křídlo zámku vyzdobeno nástropními malbami s mytologickými a starozákonními motivy podle renesančních předloh. V této době byla rovněž východně před zámkem postavena mariánská tzv. einsiedelnská kaple Navštívení Panny Marie, jejíž kompletní obnova s velkou úctou k původním historickým prvkům byla dokončena v roce 2011.

Před kaplí stojí dvě pískovcové sochy světců Sv. Víta a Sv. Jana Nepomuckého ze slavné barokní dílny Jana Brokoffa – patří k nejvýznamnějším sochařským památkám na Sedlčansku. V pozdním baroku bylo přestavěno východní křídlo zámku, jehož celou plochu prvního patra zaujímá slavnostní sál. Autorství architektury východního křídla se přisuzuje významnému staviteli Antoniu Portovi. K zámku přiléhá poplužní dvůr rovněž z období baroka, jehož nejvýznamnější stavbou je dvoupatrová sýpka s průjezdem a dvojicemi stodol po stranách. K významným obyvatelům zámku z historie patří např. kněz, filosof a významný matematik Bernard Bolzano.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 2. 2018
20.7.
21.7.
Přehrady Fest 2018 Slapy

Přehrady Fest 2018 Slapy

Křečovice, Střední Čechy
4.5.
6.5.
Májová balónová fiesta na Slapské přehradě 2018

Májová balónová fiesta na Slapské přehradě 2018

Chotilsko, Střední Čechy
26.5.
Toulava Fest 2018

Toulava Fest 2018

Sedlčany, Střední Čechy
28.7.
29.7.
Mejdan pro faunu v Sedlčanech

Mejdan pro faunu v Sedlčanech

Sedlčany, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Beach Nová Živohošť

Resort Beach Nová Živohošť

Křečovice, Střední Čechy
Pizzeria Ticino Sedlčany

Pizzeria Ticino Sedlčany

Sedlčany, Střední Čechy
Káva svět v Sedlčanech

Káva svět v Sedlčanech

Sedlčany, Střední Čechy