Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Jezdecký klub T. G. Masaryka - Hektor v Počepicích

Jezdecký klub T. G. Masaryka - Hektor v Počepicích

Letní sporty
Jezdecký klub v Počepicích na Sedkčansku nabízí celoroční výuku koní i jezdců v profesionální jezdecké stáji. K dispozici je také ustájení koní a pobyty u koní.
V jízdárně JK T.G.Masaryka - Hektor je v současné době je k dispozici zázemí pro 19 koní včetně velkého mycího boxu s teplou vodou a nadstandartních boxů. Vše na gumových podkladech. Samozřejmostí je i zázemí pro jezdce, sedlovna a sociální zařízení. Jízdárna se zároveň se chlubí nejlepším povrchem v České republice o rozměrech 90 krát 40 metrů. Samozřejmostí je kvalitní seno a sláma.

Najdete ji asi 6 km od Sedlčan směrem na Milevsko v krásném prostředí meandru potoka na bývalém zemědělském statku v Počepicích. Celý statek procházel a stále prochází rekonstrukcí a zdokonalováním, které již nyní umožňuje využívat celý komplex na výcvik koní a regeneraci jejich majitelů. Celé okolí láká k nádherným vyjížďkám, které svou členitou krajinou dokáží zaujmout v každém ročním období. V blízkosti statku se nacházejí památky, hotely, naučné stezky a restaurace.

Už jen samotné jméno klubu zavazuje k chování, přístupu a jednání na určité úrovni a proto i výchova a výuka jezdeckého sportu  je založena na dodržování zásad slušnosti, morálně volných vlastností, korektního chování, laskavého přístupu ke koním a zvířatům všeobecně, a hrdosti  na to, jaké jméno vlastně reprezentují.

Jezdecký klub připravuje na ZZVJ (zkoušky základního výcviku jezdce) a je možné si zakoupit balíček jezdecké výuky zaměřené na konkrétní problematiku včetně jednorázového zapůjčení koně ke zkouškám. Jako jednu z nedílnou součástí dále nabízí tzv. zdravý způsob života ve spojením s jezdeckým sportem, ale i bez něj.

Zdejší výcvik je zaměřen především na bezpečnost a pohodu koně a jezdce. Trenéři se snaží pracovat cíleně na uvolněnosti koně, vyvolávat v koni potřebu spolupráce a ochoty k práci a to na základě zkušeností a dopomáhá nám k tomu i způsob ježdění Philippe Karla, který se jako jeden z prvních  nebál publikovat a otevřeně kritizovat zarolované koně i na těch nejvyšších akcích jako jsou mistrovství světa či olympiáda. Nejezdí a tudíž ani zde neučí jezdit s pomocnými otěžemi, a celkově se zde přistupuje ke koni jako k partnerovi rovnocennému, ale plně respektovanému a respektujícímu.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 8. 2019
22.9.
Parní vlak a 125 let trati Sedlčanky

Parní vlak a 125 let trati Sedlčanky

Sedlčany, Střední Čechy
5.7.
30.8.
Noční prohlídky elektrárny Orlík

Noční prohlídky elektrárny Orlík

Orlík nad Vltavou, Jižní Čechy
1.7.
31.8.
Zvíkovské divadelní léto

Zvíkovské divadelní léto

Zvíkovské Podhradí, Jižní Čechy
4.5.
28.10.
Výstava Inspirace Zvíkov

Výstava Inspirace Zvíkov

Zvíkovské Podhradí, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec

Pivovar Lobkowicz Vysoký Chlumec

Vysoký Chlumec, Střední Čechy
Ubytování v Ouklidu

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice, Střední Čechy