Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Jazz & Blues Club Ungelt Praha

Jazz & Blues Club Ungelt Praha

Kultura
Prožijte neopakovatelnou atmosféru jazz klubu, který se nachází v téměř tisíc let starém románském sklepení v centru Prahy.
V klubu můžete při koncertu sedět v bezprostřední blízkosti muzikantů a pozorovat detailně jejich techniku hraní, nebo se usadit na balkóně a dopřát si soukromí ve dvou. Mimo vynikající živé hudby nabízí klub skvělá moravská vína a širokou nabídku koktejlů od školených barmanů.

Ve vyšším patře podzemí jazzového klubu je situována tradiční česká, plzeňská restaurace U Zlaté trumpety. Restaurace má dvě klimatizované místnosti (jedna nekuřácká) a  letní zahrádku. Ochutnáte výborné točené pivo Plzeňský Prazdroj a velký výběr tradiční i mezinárodní kuchyně. Nabízíme jídla jako guláš, pečená kachna, vepřové koleno, staroměstský talíř, steaky, ryby, saláty atd.

Z historie
Jazz & Blues Club Ungelt se nachází v prostorách domu, který zde stojí již tisíc let, jak dokládá darovací listina českého knížete Bořivoje II. z roku 1101. O jeho osudech hovoří i další listiny z roku 1290 a 1298, potvrzující význam místa zvaného dodnes Ungelt, od nepaměti střediska mezinárodního obchodu. Po celá staletí muselo veškeré zboží, do Prahy přicházející a z Prahy odcházející, projít areálem Ungeltu, kde pak obchodníci platili poplatek zvaný UNGELT. Zde se rovněž uzavíraly veškeré obchodní smlouvy. Postupem času a vývojem mezinárodních událostních vztahů význam ungeltu upadal, až za vlády komunistů byl např. v těchto unikátních prostorách sklad. Koncem 90. let minulého století prošly tyto prostory náročnou rekonstrukcí a současní provozovatelé zde vlastním nákladem zřídili plzeňskou restauraci a hlavně jazz-bluesový klub. Přispěli tak k celkové obnově architektonického skvostu-areálu Ungelt.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 7. 2018
24.3.
21.10.
Konzervovaná minulost

Konzervovaná minulost

Praha 1, Praha
16.7.
21.7.
Festival Nultý bod 2018

Festival Nultý bod 2018

Praha 1, Praha
18.5.
16.9.
Znovuotevření muzea Grévin

Znovuotevření muzea Grévin

Praha 1, Praha
25.5.
2.9.
Jiří Kolář: Úšklebek století

Jiří Kolář: Úšklebek století

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí