Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Japonská zahrada ve Sněžném

Japonská zahrada ve Sněžném

Příroda
Japonská zahrada ve Sněžném u Nového Města na Moravě, která se začala budovat v roce 1996, je koncipovaná v duchu budhistických a šintoistických tradic. To se projevuje v postupném budování základních i doplňkových prvků, typických pro asijské zahrady.
Suchá část zahrady představuje horskou scenerii s pramenem řeky a horským jezerem. Mokrá část je v protikladu k části suché. Protékající voda dodá zahradě nový rozměr. Vše je doplňováno velkým množstvím kamenů, mezi nimiž jsou až několikatunové balvany.(Svratecká rula). Zajímavé je i ohraničení pozemku, které tvoří kamenné zdi postavené jako japonský drak-samec (Pratonda) v suché části a japonská dračice-samice (Klotilda) v části mokré. Postupně jsou vysazovány různé rostliny (alpinky, jehličnany, listnáče, keře apod.), takže celá zahrada bude sloužit i jako miniarboretum. To bude využíváno jako základ pro množící materiál.

Kromě prohlídky zahrady si můžete prohlédnout výstavu bonsají. Na místě je možné si také bonsaje zakoupit včetně bonsajových misek a keramiky. 

V blízkosti obce Sněžné u Nového Města na Moravě se nachází přírodní útvar Dráteničky, který patří k nejkrásnějším v okolí. 
 
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 3. 2017
9.6.
11.6.
VII. International Meeting Svratka

VII. International Meeting Svratka

Svratka, Vysočina
22.4.
NoMen Run - ženský štafetový běh 2017

NoMen Run - ženský štafetový běh 2017

Nové Město na Moravě, Vysočina
11.2.
2.4.
Výstava Miroslavy Zychové

Výstava Miroslavy Zychové

Polička, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí