Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > HaDivadlo v Brně

HaDivadlo v Brně

Kultura
HaDivadlo je alternativní divadelní scéna s tradicí a osobitým pohledem na svět. Divadlo bylo založeno v polovině sedmdesátých let v Prostějově a přesídlilo do Brna, kde jej můžete navštívit dodnes.
Od počátku se profiluje jako scéna vyhraněné autorské poetiky, náročné dramaturgie a silných tvůrčích osobností. Původně Hanácké divadlo se transformovalo do HaDivadla a z Prostějova se přesunulo do Brna, kde se stalo součástí Centra experimentálního divadla společně s Divadlem Husa na provázku a Divadlem U stolu.

HaDivadlo se často stěhovalo, roku 1991 zakotvilo v prostoru Kabinetu múz v Brně na Sukově ulici. Od roku 2004 působí v prostorách pasáže Alfa. Alfa pasáž spojuje ulici Jánskou, Poštovskou a náměstí Svobody. Po přestavbě původně kinosálu a rekonstrukci diváckých prostor působí divadlo v moderním variabilním prostoru funkcionalistického typu.

Soubor HaDivadla je spojen se jmény Arnošta Goldflama, Pavla Lišky, Tomáše Matonohy, J. A. Pitínského, Jana Nebeského, Eriky Stárkové, Martina Huby, Jany Plodkové nebo Josefa Poláška.

Oproti běžným "kamenným" divadlům je HaDivadlo více položeno na autorském přístupu herců k roli. HaDivadlo sleduje tři dramaturgické linie – autorské projekty, svébytné zpracování klasických textů a tzv. off program.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 5. 2016
7.4.
23.6.
Richard Wagner - Das Rheingold

Richard Wagner - Das Rheingold

Brno-střed, Jižní Morava
11.4.
27.6.
Fitness jóga v Brně

Fitness jóga v Brně

Brno, Jižní Morava
16.4.
18.6.
Jarní komentované city tours v Brně

Jarní komentované city tours v Brně

Brno, Jižní Morava
20.5.
2.6.
Meeting Brno 2016

Meeting Brno 2016

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí