Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Galerie Tančící dům

Galerie Tančící dům

Kultura
Cílem Galerie Tančící dům je zprostředkovat návštěvníkům pestrý program se zaměřením na prezentaci a prodej toho nejlepšího současného umění. Od ledna 2016 mění původní galerie Art Salon S koncepci i jméno. Chce se zaměřit na výstavy významných českých i zahraničních umělců a tematické expozice.

Galerie Tančící dům se snaží propojovat každodenní svět lidí se světem umění prostřednictví komentovaných prohlídek, přednášek, diskusí, speciálních večírků a další odborné činnosti a tím rozšiřovat povědomí o mladém umění u široké veřejnosti.

V Galerii Tančící dům můžete najít díla a předměty umělců s různým stylem a disciplínou, jsou zde vystavené fotografie vedle mistrovských děl, sochy vedle uměleckých předmětů, protože právě rozmanitost je to, co považují tvůrci za fascinující a krásné.

Galerie Tančící dům nabízí návštěvníkům kromě výstav možnost zastavit se na kávu v galerijní kavárně či navštívit obchod s knihami a designem. V Tančícím domě dále naleznete příjemnou uměleckou restauraci, ve které můžete využít možnosti navštívit střechu budovy s výhledem na celou Prahu.

Novou éru Galerie Tančící dům zahájí retrospektivní výstava ilustrátora Vladimíra Jiránka, která přinese populární příběhy Pata a Mata či Králíků z klobouku, kreslené vtipy a animace pro první počítačové hry. V létě ilustraci vystřídá tematická výstava Retro, která se zaměří na období 70. a 80. let 20. století a bude jakousi sondou do života v tehdejším Československu. Třetí velkou výstavou v roce 2016 bude expozice architektonické i designové tvorby Jana Kaplického, která se uskuteční ve spolupráci s Eliškou Kaplický.

 

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 8. 2016
26.3.
2.10.
Plavby lodí do pražské zoo 2016

Plavby lodí do pražské zoo 2016

Praha 1, Praha
30.4.
4.9.
Plavba na Slapy all inclusive 2016

Plavba na Slapy all inclusive 2016

Praha 2, Praha
30.4.
4.9.
Plavba na Slapy 2016

Plavba na Slapy 2016

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí