Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Exkurze v Pivovaru Jihlava

Exkurze v Pivovaru Jihlava

Gurmánská turistika
Zajímá vás, jak se vyrábí pivo? Zájemcům o pivovarnictví se nabízí exkurze do Pivovaru Jihlava. Součástí prohlídky je návštěva varny, spilky a ležáckých sklepů, kde je zakončena ochutnávkou.

Pivovarnictví má v královském městě Jihlava dlouhou tradici – letos uplyne již 700 let od pravděpodobně první dochované písemné zmínky o pivovarnictví a sladovnictví v centru Vysočiny. V pivovaru si ale v tomto roce připomínají další důležité jubileum, neboť přesně před 150 lety začal podnik fungovat jako významný hospodářský subjekt.

Dnes je díky návratu k původním recepturám jihlavské pivo opět synonymem kvality, která s (ne)kvalitou z 90. let nemá nic společného. Sládci při jeho výrobě používají tradiční postupy a pouze ty nejkvalitnější suroviny. Místní ale i návštěvníci z dalekých krajů si nejvíce pochutnávají na jedenáctce Ježek či desítce Šenkovní, avšak v pivovaru vyrábějí i vícestupňové speciály Telčský Zachariáš a Jihlavský Grand či pivo se sníženým obsahem cukru Linie a lehkého Pivoje. Na rozdíl od většiny regionálních pivovarů ten jihlavský nabízí i nepasterizované pivo pro hospody, které čepují tankové pivo.

Exkurze se konají denně – dle dohody. V areálu jihlavského pivovaru nově zrekonstruovali pivovarskou restauraci a navrátili jí podobu, jakou měla před mnoha lety. Stejně tak zrekonstruovali i venkovní zahrádku a vybudovali při ní dětské hřiště.

Exkurzi v Pivovaru Jihlava je třeba objednat předem. Tel. kontakt: 800 153 495

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 8. 2019
6.6.
25.8.
Klára Doležálková - Punktum srdce

Klára Doležálková - Punktum srdce

Jihlava, Vysočina
6.6.
25.8.
Pavla Benešová - Série a epizody

Pavla Benešová - Série a epizody

Jihlava, Vysočina
6.6.
13.10.
Jaké hranice?

Jaké hranice?

Jihlava, Vysočina
23.5.
25.8.
Miloš Jiránek (1875 - 1911) - Tichý hlas

Miloš Jiránek (1875 - 1911) - Tichý hlas

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí