Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Exkurze v Pivovaru Jihlava

Exkurze v Pivovaru Jihlava

Gurmánská turistika
Zajímá vás, jak se vyrábí pivo? Zájemcům o pivovarnictví se nabízí exkurze do Pivovaru Jihlava. Součástí prohlídky je návštěva varny, spilky a ležáckých sklepů, kde je zakončena ochutnávkou.

Pivovarnictví má v královském městě Jihlava dlouhou tradici – letos uplyne již 700 let od pravděpodobně první dochované písemné zmínky o pivovarnictví a sladovnictví v centru Vysočiny. V pivovaru si ale v tomto roce připomínají další důležité jubileum, neboť přesně před 150 lety začal podnik fungovat jako významný hospodářský subjekt.

Dnes je díky návratu k původním recepturám jihlavské pivo opět synonymem kvality, která s (ne)kvalitou z 90. let nemá nic společného. Sládci při jeho výrobě používají tradiční postupy a pouze ty nejkvalitnější suroviny. Místní ale i návštěvníci z dalekých krajů si nejvíce pochutnávají na jedenáctce Ježek či desítce Šenkovní, avšak v pivovaru vyrábějí i vícestupňové speciály Telčský Zachariáš a Jihlavský Grand či pivo se sníženým obsahem cukru Linie a lehkého Pivoje. Na rozdíl od většiny regionálních pivovarů ten jihlavský nabízí i nepasterizované pivo pro hospody, které čepují tankové pivo.

Exkurze se konají denně – dle dohody. V areálu jihlavského pivovaru nově zrekonstruovali pivovarskou restauraci a navrátili jí podobu, jakou měla před mnoha lety. Stejně tak zrekonstruovali i venkovní zahrádku a vybudovali při ní dětské hřiště.

Exkurzi v Pivovaru Jihlava je třeba objednat předem. Tel. kontakt: 800 153 495

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 9. 2017
8.9.
19.11.
Baroko

Baroko

Jihlava, Vysočina
12.9.
29.10.
Kouzla přírody

Kouzla přírody

Jihlava, Vysočina
7.9.
15.10.
Ani den bez čárky

Ani den bez čárky

Jihlava, Vysočina
7.9.
15.10.
Tereza Velíková - Mezihra

Tereza Velíková - Mezihra

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí