Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Dvorní divadlo v Lednicko-Valtickém areálu - divadelní zážitek pod hvězdami a pod zemí

Dvorní divadlo v Lednicko-Valtickém areálu - divadelní zážitek pod hvězdami a pod zemí

Kultura
Představení profesionálního Dvorního divadla ve Valtickém Podzemí (úterý), v Hlohovci (pátek, sobota) a v Lednici na zámku (čtvrtek) tvoří již tradiční kulturní nabídku Lednicko-valtického areálu. Za projektem stojí renomovaný divadelní herec a ržisér Zdeněk Černín.

Dvorní divadlo v Hlohovci manželů Petry a Zdeňka Černínových vzniklo v roce 2011 z potřeby vytvořit v Lednicko-valtickém areálu místo pravidelných kulturných setkání majících podobu divadelních představení. Jde o propojení kulturně-historického odkazu místa se současným živým uměním a aktivizování místních lidských zdrojů.

Nejedná se přitom o inscenace sem importované, ale vznikající v místním prostředí pro konkrétní místní prostor. Důraz je přitom kladen na vysokou uměleckou kvalitu děl, profesionalitu a maximální využítí místních zdrojů. Tento projekt "nespadl z nebe" jen tak, jako náhodný úspěch divadelních volontérů. Zdeněk Černín patří mezi renomované české divadelní režiséry a herce a na výsledném tvaru svých inscenací se vždy projevoval také jako zdatný dramaturg.

Je potřeba zdůraznit, že jde o cílenou snahu přinést do českých, ale především jihomoravských divadelních vod kvalitu, která v záplavě různých projektů chybí. Místa pro uvádění jednotlivých inscenací vybírá Zdeněk Černín tak, aby již sama o sobě tvořila kulisu představení a podtrhovala jejich atmosféru.

V létě 2014 budou představení probíhat ve Valtickém podzemí, na zámku Lednice i v divadle Hlohovec. Mezi uvedenými představeními najdete hru Kumšt (francouzská spisovatelka a dramatička Yasmina Reza), světovou premiéru hry A taková to byla láska francouzské spisovatelky Anny Gavaldy a českou premiéru komedie Loutka chorvatského dramatika Miro Gavrana.

Celý popis
Naposledy změněno: 11. 9. 2019
1.5.
27.10.
Písečný svět v Lednici

Písečný svět v Lednici

Lednice, Jižní Morava
1.5.
30.10.
Letové ukázky dravců na zámku Lednice

Letové ukázky dravců na zámku Lednice

Lednice, Jižní Morava
Půjčovna kol Hlohovec

Půjčovna kol Hlohovec

Hlohovec, Jižní Morava
Rybniční zámeček

Rybniční zámeček

Lednice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí