Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Dům fotografie - Galerie hlavního města Prahy

Dům fotografie - Galerie hlavního města Prahy

Kultura
Galerie hlavního města Prahy otevřela pro veřejnost další ze svých objektů, kde jsou prezentovány výstavy zaměřené výhradně na fotografii. Dům v Revoluční byl postaven podle návrhu Fridricha Lehmanna v roce 1937 pro pojišťovnu Victoria.
Počátky Pražského domu fotografie sahají do roku 1989, kdy vznikl Aktiv volné fotografie - tedy sdružení fotografů, jehož cílem bylo hledat vhodné prostory pro výstavy. Začátkem 90. let z něj vznikla nadace Pražský dům fotografie, v roce 2005 pak stejnojmenná obecně prospěšná společnost.

Vlastní objekt Pražského domu fotografie založil pražský magistrát společně s ministerstvem kultury. Obě instituce, které do tohoto projektu společně investovaly 20 milionů korun, kvůli neustálým průtahům s rekonstrukcí objektu uvažovaly o tom, že z obecně prospěšné společnosti vystoupí. Nedokončený projekt také provázely stále častější spory mezi fotografy a vedením PDF. Nakonec byly v roce 2010 nebytové prostory v domě v Revoluční ulici převedeny do majetku Galerie hlavního města Prahy.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 9. 2019
17.9.
16.2.
Heroin Crystal

Heroin Crystal

Praha 1, Praha
1.1.
31.12.
Modrý pokoj

Modrý pokoj

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí