Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Dovolená na kole na Lipensku - aktivní dovolená i relaxace

Dovolená na kole na Lipensku - aktivní dovolená i relaxace

Letní sporty
Letní dovolená na Lipně, to není jen koupání. Okolí Lipenského jezera je rájem pro cyklisty. Využít můžete i služeb Hotelu Maxant v rámci systému Cyklisté vítáni.
Cyklostezky v okolí Lipna ideálně propojují klidnou přírodní oblast pravého břehu jezera, která byla dříve v hraničním pásmu, s levým břehem, který je vybaven kvalitním zázemím a službami. Cyklotrasy se spojují na začátku a na konci Lipna a díky třem lipenským převozům - ve Frymburku, Dolní Vltavici a Horní Plané - se můžete kdykoli dostat z pravého břehu na břeh druhý a naopak. Díky šesti hraničním přechodům jsou napojeny i na sousední rakouské cyklotrasy.

Velice zajímavá a celkem nenáročná cyklotrasa vede kolem technické památky Schwarzenberský kanál, kde už 14. rokem několikrát během léta ožívá dávná místní tradice - plavení dřeva. V roce 2010 byla otevřena Jezerní cyklo/inline stezka, která vede podél jezera a spojuje Frymburk a Lipno. Sportovci tak mají možnost projet se podél břehu Lipna – a to nejen na kole, ale i na inline bruslích - a kochat se výhledem na vodní plochu největší vodní nádrže v Čechách. Tento úsek je převážně rovný, proto je vhodný pro bruslaře začátečníky i rodiny s dětmi.

Na Lipensku najdete ale i náročnější terény. Výzvou vám může být výšlap do vesničky Svatý Tomáš, kde vás jako odměna bude čekat krásný výhled na Lipno z místní rozhledny – zříceniny Vítkův Hrádek.

Hotel Maxant ve Frymburku leží přímo na cyklostezce č. 33 a je proto ideálním výchozím bodem k cyklovýletům v okolí Lipna. Navíc je certifikován v celonárodním certifikačním systému "Cyklisté vítáni“. V hotelu tedy máte jistotu nejen kvalitního ubytování s vitální snídaní, ale naplánují vám i cyklovýlety, zapůjčí základní nářadí na opravy i lékárničku, umožní vám kola umýt a také je zdarma uschovají v hotelové garáži.

Po dnu stráveném na kole si určitě rádi zaplavete v bazénu nebo budete relaxovat při masáži.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí