Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Cyklotrasa A1 – z Prahy na Karlštejn podél Berounky

Cyklotrasa A1 – z Prahy na Karlštejn podél Berounky

Letní sporty
Oblíbená trasa vede přímo z centra Prahy podél levého břehu Vltavy do Lahovic a následně okolo Berounky do Radotína, Černošic, Dobřichovic, Hlásné Třebáně a na Karlštejn. Nenáročná veskrze rovinatá trasa je vhodná pro cyklisty, a když je dostatek sněhu, lze se tudy projet i na běžkách.
Takzvaná levobřežní cesta okolo Vltavy a posléze Berounky, začíná pod Barrandovským mostem. Z opačné strany Vltavy se sem dostanete snadno přívozem Lihovar – Veslařský ostrov, který jezdí denně v intervalu cca 20 minut, nebo lze využít již zmíněný most. Z Modřan se na cyklostezku značenou jako A1 nejlépe připojíte přívozem nádraží Modřany - Lahovičky.
 
Cesta podél Vltavy pěkně ubíhá a možná si ani nevšimnete, že u Lahovického mostu se řeka promění z Vltavy na Berounku. Soutok z cesty není vůbec vidět, museli byste se vyšplhat na Lahovický most, odkud poskytují rozhled dvě vyhlídkové věže.
 
Okolo Berounky se jede velmi příjemně, cestou potkáte i několik možností občerstvení v podobě Bistra u Ondřeje nebo v Říčních lázních v Radotíně. Občerstvení na rozcestí již náleží k Černošicím, kde se trasa odpojuje od řeky a přichyluje k železniční trati. Na konci Černošic u Kadečkova mlýna, je třeba překonat Berounku po mostku, který slouží pěším a vlakům. Dále trasa pokračuje souběžně s vlakem přes Všenory, Dobřichovice a Hlásnou Třebáň, až na Karlštejn. Trasa "od glofu" měří cca 26 km a trénovaní cyklisté ji zvládnou za necelé dvě hodiny. Pokud si jízdu budete užívat a nepolykat kilometry počítejte z Prahy na Karlštejn tak cca 4 hodinky.
 
Kdo by se na zpáteční cestu necítil, může se bez problémů dostat zpět ku Praze vlakem (který bere i kola).
 
Milovníci zimních sportů, obzvláště bruslaři využívají možnost jízdy na Karlštejn vlakem a poté se vrací zpátky po zamrzlé Berounce na bruslích. Vyznavačům bílé stopy lze doporučit nejkrásnější úsek trasy z Lahovic (např. Prague Diamond Golf Club nebo Lahovický most) do Černošic.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 1. 2018
1.12.
30.3.
Výstava k pohádce Čertoviny

Výstava k pohádce Čertoviny

Praha 5, Praha
23.9.
30.4.
Bruslení na zimním stadionu Kobra

Bruslení na zimním stadionu Kobra

Praha 4, Praha
1.12.
28.2.
Zimní bruslení Arkády Pankrác

Zimní bruslení Arkády Pankrác

Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí