Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Cukrárna Pod věží v Praze na Žižkově

Cukrárna Pod věží v Praze na Žižkově

Gurmánská turistika
Cukrárna Pod věží vznikla jako rodinný podnik se záměrem vyrábět a nabízet dorty, zákusky a čokoládové výrobky podle poctivých receptur. Vychutnat si zde můžete domácí dorty a zákusky z poctivých surovin, italskou kávu Trombetta, bio mošty a domácí limonády. Maminky s dětmi ocení dětský koutek.

V prostoru cukrárny Pod věží se nachází vlastní výrobna, která místu dodává jemně sladkou vůni a kde se denně pečou čerstvé zákusky a dorty, vyrábí čokoládové pralinky a také neplněné čokoládky různých tvarů.

Rádi vám zde zhotoví dorty na přání k různým příležitostem tak, jak si představujete. Protože zdejší cukráři jdou cestou tradičních postupů a klasických receptur starých bezmála sto let, podle kterých například ořechový dort obsahuje pouze mleté ořechy, cukr a čerstvá vejce, mají zde ve stálé nabídce i bezlepkové zákusky. Současně není v těchto výrobcích přehnané množství cukru, a proto jejich chuti může vévodit hlavní přísada, která většinou dává dezertu jméno, jako čokoláda, pomeranč nebo káva.

Ručně se v cukrárně Pod věží vyrábí vlastní čokoládové bonbóny včetně jejich náplní, které tvoří smetana, med, čokoláda, máslo a ochucující složka jako např. skořice, ořechy, kokos apod. Pro zdejší pralinky a tvarované čokoládky volí cukráři belgickou značku Callebaut (čokoládovna Callebaut je jednou z mála společností, které stále sama vybírá, praží a mele kakaové boby na svou vlastní kakaovou hmotu). Proto je v nabídce i novinka tohoto výrobce - horký čokoládový nápoj podávaný v podobě pecek kvalitní čokolády ke sklenici horkého mléka.

Cukrárna je rozdělena na příjemnou nekuřáckou kavárnu s připojením Wi-Fi, salónek a dětský koutek. Kromě kávy jsou zde na výběr domácí i zahraniční vína, alkoholické nápoje a koktejly, dále kromě klasické nabídky tradičních nealkoholických nápojů také výborné ovocné mošty z ekofarmy Roubenka z obce Stvolny u Manětína - bez konzervantů a přidaného cukru.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 1. 2018
2.12.
18.3.
Kluziště pod Žižkovskou věží

Kluziště pod Žižkovskou věží

Praha 3, Praha
25.10.
31.3.
Pavel Tigrid

Pavel Tigrid

Praha 3, Praha
19.5.
31.1.
Sport za velké války

Sport za velké války

Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí