Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Chráněná dílna Mydlidědek - voňavá mýdla i svíčky v Moravském krasu

Chráněná dílna Mydlidědek - voňavá mýdla i svíčky v Moravském krasu

Zážitky
Chráněná dílna Mydlidědek vás přivítá ve světě mydlinek a bublinek, ale taky sušených bylinek, rostlinných a esenciálních olejů a dalších ingrediencí potřebných pro výrobu mýdel a svíček. V jejich obchůdku si můžete koupit celou řadu ručně vyráběných výrobků, v dílně pak vyzkoušet vaši zručnost.
V chráněné dílně Mydlidědek v Lažánkách u Blanska chovají včely a vyrábí svíčky ze včelího vosku a mýdla. Mydliděděk vás přivítá nejen ve světě mydlinek a bublinek, ale taky sušených bylinek, rostlinných a esenciálních olejů a dalších ingrediencí potřebných pro výrobu mýdel.

Ve zdejším obchůdku si můžete nakoupit ručně vyrobená mýdla s rostlinnými oleji a bylinkami - velkou výhodou je, že za studena lisované oleje se přidávají do mýdel až po zmýdelnění rostlinných olejů a tím je zaručeno, že všechny účinné látky v mýdlech zůstávají zachovány.

Abyste si mýdlo mohli vyrobit sami podle svých představ, má dílna v nabídce čiré i barvené mýdlové hmoty a formičky na mýdla, 100% esenciální oleje a parfémy do mýdel. Dalším výrobním programem jsou svíčky ze včelího vosku, a to lité do forem a také stáčené z mezistěn, koupelové soli a ručně malované a batikované hedvábí.
 

Speciální exkurze pro děti

Při exkurzi si děti mohou vyrobit mýdlo a to si odnesou i s opakovatelně použitelnou formičkou, do které budou mýdlo odlívat. Při výrobě se dozví také základní informace o zmýdelňování rostlinných olejů a způsobu výroby mýdel. Součástí výroby je i stáčení svíček z mezistěn – děti si jednu samy vyrobí a zároveň uvidí výrobní prostory, ve kterých vyrábíme svíčky lité do forem. Tato základní exkurze stojí 60 Kč a podle počtu dětí trvá cca půl až jednu hodinu. Výroba je nenáročná a s drobnou pomocí našich zaměstnanců ji zvládnou i předškolní děti.
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 1. 2018
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky Punkevních jeskyní

Zimní prohlídky Punkevních jeskyní

Blansko, Jižní Morava
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky jeskyně Výpustek

Zimní prohlídky jeskyně Výpustek

Křtiny, Jižní Morava
1.12.
28.2.
Zimní prohlídky Sloupsko-šošůvských jeskyní

Zimní prohlídky Sloupsko-šošůvských jeskyní

Sloup, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí