Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Chalupa pod Valdštejnem - odpočinek v srdci Českého ráje

Chalupa pod Valdštejnem - odpočinek v srdci Českého ráje

Příroda
Chcete objevit nejkrásnější stezku v ČR - "Zlatou stezku" Českého ráje? Tak se vydejte z Turnova po červené turistické značce na nejstarší hrad Českého ráje Valdštejn. Zde se můžete ubytovat přímo pod hradem.
Komfortní nová chalupa se nachází v srdci CHKO Český ráj. Atraktivní poloha u lesa, přímo na trase turistických a cyklistických stezek. Od města Turnova (srdce Českého ráje a města českých granátů) je vzdálena 2 km. Dům leží u lesa a parku 0,5 km od hradu Valdštejn, přímo u vstupu do Hruboskalského skalního města "Skaláku". Naučné stezky, cyklotrasy a Skalák přímo za domem.

Chcete objevit nejkrásnější stezku v ČR - Zlatou stezku Českého ráje? Tak se vydejte z Turnova po červené turistické značce k lesu kolem skalní rozhledny Hlavatice, dále na nejstarší hrad Českého ráje Valdštejn, pokračujte nad Hruboskalským skalním městem s pohádkovými vyhlídkami k impozantnímu zámku Hrubá Skála. Vzpomínáte na prince Bajaju, jak tu na nádvoří bojoval a pod zámkem v Adamově loži přespával? Odtud po občerstvení a načerpání nových sil vede trasa lesem kolem romantických rybníků až nahoru na hrad Trosky.

Anebo to vzít obráceně? Vláčkem ze stanice Turnov - město do Ktové, odtud po zelené pěšky na hrad Trosky, kde vaše putování zpestří šermíři svým vystoupením, dále lesem na Hrubou Skálu a přes skalní město na hrad Valdštejn. Je to coby kamenem dohodil a zbytek došel pěšky, takových 12 km. Pokud budete unaveni, ubytujete se pod hradem. Pokud vám ale otrne, můžete se další dny vypravit znovu do CHKO Český ráj - vždyt možností výletů je tu bezpočet. Skalní města českého ráje byla navržena na zápis do Seznamu UNESCO jako přírodní památka.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 3. 2018
3.3.
28.10.
Výstava panenek a kočárků v Turnově

Výstava panenek a kočárků v Turnově

Turnov, Český ráj
28.4.
Český ráj dětem 2018

Český ráj dětem 2018

Turnov, Český ráj
28.4.
Beltine pod Troskami 2018

Beltine pod Troskami 2018

Troskovice, Český ráj
22.6.
30.8.
Sedmihorské léto 2018

Sedmihorské léto 2018

Karlovice, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí