Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Centrum pro védská studia

Centrum pro védská studia

Památky
Centrum se zabývá studiem a praktickým využíváním dávné indické védské kultury a moudrosti. Různé aspekty této kultury uvádí do života a také představuje široké veřejnosti. Vážným zájemcům nabízí vzdělávání v této oblasti. Centrum pořádá pravidelné nedělní programy pro veřejnost.
Šríla Prabhupáda, zakladatel Hnutí Hare Krišna, započal tento nedělní festival již v roce 1966 hned v prvním centru hnutí v New Yorku. Šríla Prabhupáda osobně vařil dvanáct různých chodů tradičních indických specialit. Pravidelný počet hostů se rychle zvětšoval. Nebyla to ale jenom hostina. Šríla Prabhupáda také zpíval s hosty Hare Krišna mahá-mantru a hovořil o poznání obsaženém v Bhagavad-gítě. Od té doby se tyto nedělní programy pořádají pravidelně ve všech střediscích Hnutí Hare Krišna na celém světě.

Nechte stranou všechny starosti a přijďte ochutnat lahodné vegetariánské speciality i Vy se svými rodinami a přáteli, zazpívejte si, a poslechněte si, o čem Krišna hovoří v Bhagavad-gítě. Zeptejte se na otázky týkající se filozofie i praktického duchovního života… Během ochutnávky můžete vyzkoušet některé z tradičních vegetariánských specialit.

V našem obchůdku je možno zakoupit nejrůznější dárkové zboží z Indie, vonné tyčinky, knihy o filozofii, hudební CD, DVD, atd.

Nedělní program pro veřejnost
(každou neděli od 14:00 hod):
  • zpívání manter za doprovodu tradičních indických hudebních nástrojů (14:00 – 15:00)
  • přednáška o filozofii Véd a Bhagavat-gíty
  • vegetariánská hostina (zhruba v 16:00)
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 5. 2018
14.4.
8.9.
Běhej lesy 2018

Běhej lesy 2018

Sněžné, Vysočina
7.5.
30.10.
Karlštejnský poklad – výstava kopie císařské koruny

Karlštejnský poklad – výstava kopie císařské koruny

Karlštejn, Střední Čechy
20.7.
21.7.
Ať žije král!  Ať žije císař! aneb Životem Karla IV.

Ať žije král! Ať žije císař! aneb Životem Karla IV.

Karlštejn, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí