Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Centrum pro védská studia

Centrum pro védská studia

Památky
Centrum se zabývá studiem a praktickým využíváním dávné indické védské kultury a moudrosti. Různé aspekty této kultury uvádí do života a také představuje široké veřejnosti. Vážným zájemcům nabízí vzdělávání v této oblasti. Centrum pořádá pravidelné nedělní programy pro veřejnost.
Šríla Prabhupáda, zakladatel Hnutí Hare Krišna, započal tento nedělní festival již v roce 1966 hned v prvním centru hnutí v New Yorku. Šríla Prabhupáda osobně vařil dvanáct různých chodů tradičních indických specialit. Pravidelný počet hostů se rychle zvětšoval. Nebyla to ale jenom hostina. Šríla Prabhupáda také zpíval s hosty Hare Krišna mahá-mantru a hovořil o poznání obsaženém v Bhagavad-gítě. Od té doby se tyto nedělní programy pořádají pravidelně ve všech střediscích Hnutí Hare Krišna na celém světě.

Nechte stranou všechny starosti a přijďte ochutnat lahodné vegetariánské speciality i Vy se svými rodinami a přáteli, zazpívejte si, a poslechněte si, o čem Krišna hovoří v Bhagavad-gítě. Zeptejte se na otázky týkající se filozofie i praktického duchovního života… Během ochutnávky můžete vyzkoušet některé z tradičních vegetariánských specialit.

V našem obchůdku je možno zakoupit nejrůznější dárkové zboží z Indie, vonné tyčinky, knihy o filozofii, hudební CD, DVD, atd.

Nedělní program pro veřejnost
(každou neděli od 14:00 hod):
  • zpívání manter za doprovodu tradičních indických hudebních nástrojů (14:00 – 15:00)
  • přednáška o filozofii Véd a Bhagavat-gíty
  • vegetariánská hostina (zhruba v 16:00)
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 8. 2018
14.4.
8.9.
Běhej lesy 2018

Běhej lesy 2018

Sněžné, Vysočina
11.7.
29.8.
Večerní putování hradem Karlštejn s překvapením

Večerní putování hradem Karlštejn s překvapením

Karlštejn, Střední Čechy
7.5.
30.10.
Karlštejnský poklad – výstava kopie císařské koruny

Karlštejnský poklad – výstava kopie císařské koruny

Karlštejn, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí