Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Café Mozart – kavárna na Staroměstském náměstí

Café Mozart – kavárna na Staroměstském náměstí

Gurmánská turistika
Kavárna Café Mozart, která se nachází v 1. patře budovy Grand Hotel Praha, se vyznačuje příjemnou atmosférou pozdně barokního prostředí s nádherným výhledem na pražský Orloj a celé Staroměstské náměstí. Kavárna je nekuřácká.

Prostor kavárny Café Mozart je rozdělen do dvou částí. V horní části se nachází dobový spinet z Mozartovy doby. V nižší části je kromě stolečků prostor pro klavír (koncertní křídlo). Celá kavárna je lemována vitrínkami s míšeňským porcelánem.

Specialitou kavárny jsou dorty vlastní výroby. Zejména exkluzivní svatební dorty, slavnostní atypické dorty, dezerty, koláče, cukrářské delikatesy, zákusky, moučníky a zmrzliny.

Večery jsou střídavě zadány pro milovníky klasické hudby nebo jazzu a dobrého jídla. Opulentní menu je podáváno v průběhu klasického koncertu, hraného v dobových Mozartovských kostýmech i během jazzových večerů. Oba druhy koncertů se střídavě konají od středy do soboty a začínají vždy v 19.30 sklenkou sektu a výběrem z menu. Koncertní produkce začíná ve 20.00, hraje se 2 x 45 minut s 15 minutovou přestávkou. Pro skupiny od 10 osob lze uspořádat koncert i v ostatní dny.

Celý popis
Naposledy změněno: 19. 7. 2018

Ubytování a restaurace v okolí