Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Boulder Bar v Praze Holešovicích - lezení pro dospělé i děti

Boulder Bar v Praze Holešovicích - lezení pro dospělé i děti

Zážitky
Celková plocha boulderové stěny v Boulder Baru je přes 300 m² a její maximální výška činí 4,3 m. Nachází se zde okolo 5 000 chytů a po celé ploše pod stěnou je perfektní dopadiště. Na stěně naleznete celou řadu různých profilů a druhů chytů. Kapacita stěny činí 50 lidí v jeden čas.

Bouldering - lezení krátkých cest bez lana je extrémní forma lezení a podání maximálního výkonu v lezení. Zároveň je to však i nekonečná hra s neuvěřitelným množstvím variant pohybů a kroků, která je určena pro lezce všech výkonnostních skupin. Na bouldrové stěně může lézt každý ať se jedná o naprostého nováčka či extrémního lezce. K samotnému bouldrování nepotřebujete žádného partnera na jištění ačkoliv lezení ve skupině vyvolává závodnější a příjemnější atmosféru, která je podstatou bouldrování samotného.

Bouldrová stěna v Holešovicích je určena opravdu pro každého. Najdou se tu kolmé a mírně převislé stěnky pro nováčky a nejmenší, převislejší profilované stěny přecházející v extrémně převislé až stropovité dachy, které jsou určeny již zdatnějším lezcům. Avšak i v těchto velmi převislých stěnách si najdou cestu pro lezení také začátečníci neboť se i v nich nacházejí velmi velké chyty. Celý prostor je velmi vzdušný a prosvětlený denním světlem. Zároveň je vybaven silnou vzduchotechnikou.

Při boulderingu nepotřebujete žádné speciální vybavení, kromě lezecké obuvi a magnézia a hlavně nejste odkázání na žádná jistící zařízení a víru ve svého jističe. Je to bezpečná forma lezení, kde se pohybujete volně bez jištění a případný pád je do matrací, které jsou po celé ploše bouldrovací stěny.

Kurzy lezení pro dospělé: kurz lezení na umělé stěně je základem všech dalších kurzů.
Tento lezecký kurz vás uvede do světa lezení, naučíte se základní lezecké techniky pro správný pohyb ve vertikálním světě. Důraz je kladen především na správné rozcvičení, zaštípení lezeckých pohybů a technik. Tento lezecký kurz je tak určený jak úplným začátečníkům, kteří doposud nepřišli s lezením do styku, tak i lezcům, kteří se ve svém lezení chtějí zlepšit. Kurz má celkem 6 lekcí po jedné hodině a je určen pro 2 – 4 osoby.

Kurz lezení pro děti: dopřejte svým dětem radost z originálního pohybu. Lezení je pro děti pohybem nejen zábavným, ale také zdraví prospěšným - zlepší držení těla, koordinaci pohybů, obratnost a rovnoměrně posílí všechny svalové partie. Ale hlavně - lezení je radost! Kurzy probíhají každý všední den odpoledne ve třech různých časech. Jsou určené dětem od 4 let. Náplň kurzů byla sestavena ve spolupráci s dětským fyzioterapeutem. Trénink našich nejmenších probíhá formou her, při kterých si osvojí základní lezecké techniky i bezpečný odskok na matraci. Starší děti se podle zájmu mohou věnovat cílenějšímu tréninku. Po dobu tréninku se dětem věnují zkušení instruktoři, kteří jsou jim nejen lezeckými vzory, ale i kamarády.

Mimo to zde tým Boulder Baru pro děti rád uspořádá narozeninové oslavy a také lezení a další aktivity pro základní a mateřské školy.

Celý popis
Naposledy změněno: 19. 2. 2017

Ubytování a restaurace v okolí