Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Znovuzrození české tradice Botas

Znovuzrození české tradice Botas

Zážitky
Oficiální obchod značky BOTAS 66 v Praze, provozovaný designéry značky. Je místem, kde si můžete nejen vyzkoušet všechny modely z aktuální kolekce, ale také nahlédnout do archivu, seznámit se s používanými materiály a vůbec poodhalit kouzlo ikony českého designu.
BOTAS 66 je lifestylový label tradiční české obuvnické značky Botas. Reprezentuje spojení tradičního řemesla se současným designem. Vychází z redesignu ikonického modelu "Classic" z roku 1966, který byl ve své době nejrozšířenější sportovní obuví socialistického Československa. Jeho jednoduchý tvar a nadčasové řešení u nás zlidověly natolik, že se výraz "botasky" stal synonymem pro jakoukoliv sportovní obuv.

Vznik labelu BOTAS 66 byl iniciován v roce 2008 grafickými designéry Janem Klossem a Jakubem Koroušem v rámci školního projektu na pražské UMPRUM. Jeho podstatou byl redesign modelu Classic a návrh zcela nového vizuálního stylu tradiční české značky. S projektem vyhráli první cenu v soutěži European Design Awards a Czech grand design a navázali přímou spolupráci s firmou Botas.

V současné době má BOTAS 66 na kontě 4 tvarové řady navazující na historii značky Botas a přes 100 různých barevných vzorů v unisexových velikostech. Silný odkaz k historické tradici, poctivá domácí výroba a propojení se současným designem jsou hlavní znaky BOTAS 66. Všechny produkty se i nadále vyrábí ve městě Skuteč. BOTAS oslavil v srpnu 66. výročí od svého založení.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 8. 2016
1.7.
31.8.
Light Art Show

Light Art Show

Praha 1, Praha
1.7.
31.8.
Light Art Show

Light Art Show

Praha 1, Praha
3.8.
27.8.
Výstava Revelations

Výstava Revelations

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí