Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Akvárium Vratislavský dům v Třeboni

Akvárium Vratislavský dům v Třeboni

Příroda
V historickém centru města Třeboň, ve Vratislavském domě, je otevřena zajímavá stálá expozice sladkovodních ryb. Můžete si zde prohlédnout štiku, sumce, candáta, kapra i další naše zástupce našich ryb.
Ve sklepení Vratislavského domu je k dispozici stálá expozice sladkovodních ryb. Sladkovodní akvária přiblíží svět pod hladinou třeboňských rybníků. Můžete si tak prohlédnout štiku, sumce, candáta, kapra i další sladkovodní ryby.

V jednom z akvárií najdete dokonce i vzácného raka. Ti šťastnější spatří také úhoře, který se ukazuje jen občas. V teráriu na vás čekají i ještěrky. Expozice s výstavou sladkovodních ryb se nachází v krásných prostorách stejnojmenného historického domu. Vstup do něj je z Masarykova náměstí.

V Třeboni se rovněž můžete vydat na Naučnou stezku Cesta kolem světa, která vás seznamí s krajinou Třeboňska, s historií rybníkářství a lázeňství, lidovou architekturou i přírodním společenstvem této oblasti. Nebo můžete navštívit Schwarzenberskou hrobku, kde jsou pochováni členové rodu Schwarzenberků.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 12. 2017
12.12.
19.12.
Skleněné Vánoce na zámku v Třeboni

Skleněné Vánoce na zámku v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy
7.11.
19.12.
Zimní prohlídky zámku Třeboň

Zimní prohlídky zámku Třeboň

Třeboň, Jižní Čechy
1.4.
31.12.
Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Třeboň, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí