Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zvláštní vlak Ostrava-Mutěnice na Burčákový pochod

Zvláštní vlak Ostrava-Mutěnice na Burčákový pochod

Kdy 14. říjen 2017 6:50 - 21:30 Festivaly
Mimořádný vlak Ostrava- Mutěnice, který bude vypraven v sobotu 14. října při příležitosti tradičního Burčákového pochodu.
Srdečně zveme na zvláštní vlak, který vyjede v sobotu 14. října před sedmou hodinou ranní z Ostravy Střed a bude směřovat do malebných Jihomoravských Mutěnic. Tento mimořádný přímý rychlík bude vypraven při příležitosti pořádání věhlasného Burčákového pochodu s centrem dění právě v Mutěnicích.

Vlak pojede po trase: Ostrava Střed, Ostrava Stodolní, Ostrava hlavní nádraží, Ostrava Svinov, Přerov, Hodonín a Mutěnice- zastávka. Ve všech uvedených stanicích tento mimořádný motorový rychlík zastaví pro nástup cestujících směřujících na pohostinný a slunečný jih Moravy.

Burčák, jak známo, je nápoj plný zdravých a tělu prospěšných látek. Spojí- li se jeho konzumace s turistikou Slováckými vinohrady nad Mutěnickými búdami a ve společnosti dobrých lidí- stane se z konzumace zdravotní procedura. Po trase tradičního Burčákového pochodu nádhernými jihomoravskými vinicemi bude pro návštěvníky připravena spousta dobrého jídla a pití, ale především výborného burčáku z produkce místních vinařů.

Po ukončení konzumačních a zdravotních procedur pak vyrazí zpáteční vlak z Mutěnic před půl šestou směr Ostrava. Cestou zastaví ve stanicích Zaječí, Břeclav, Hodonín, Přerov, Hranice na Moravě, Ostrava Svinov, Ostrava hlavní nádraží, Ostrava Stodolní a ukončí jízdu v Ostravě- Střed o půl desáté večer. Po celou dobu jízdy bude dbát o pohodlí a dobrou pohodu našich pasažérů usměvavý personál, který se postará i o roznášku drobného občerstvení. 

Zpáteční jízdné z Ostravy činí 490 Kč.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 10. 2017
21.4.
Den otevřených sklepů v Mutěnicích

Den otevřených sklepů v Mutěnicích

Mutěnice, Jižní Morava
29.4.
Setkání mužských sborů

Setkání mužských sborů

Dubňany, Jižní Morava
9.6.
Konference v rámci akce PIWI 2018

Konference v rámci akce PIWI 2018

Šardice, Jižní Morava
28.7.
Šardické sklepy dokořán

Šardické sklepy dokořán

Šardice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí