Úvod > Aktivity & akce > Akce > Žižkovská noc 2016 - divadlo a literatura

Žižkovská noc 2016 - divadlo a literatura

Kdy 18. březen 2016 Hudební a divadelní akce
Další ročník dionýsie Žižkovské Noci se uskuteční v pátek 18. března na sedmnácti unikátních oltářích umění dramatického i literárního. Přijďte složit oběť vašeho drahocenného času za příslib kulturního zážitku, který zajistí blahobyt vaší duše po zbytek roku.
Můžete se těšit na obsáhlý program, který bude zahrnovat přes tři stovky interpretů z celého světa. A jako vždy za minimální jednotné vstupné na celý festival.
 
Žižkovská Noc přináší opět bohatý divadelní a literární program, který proběhne v pátek 18. března. Na patnácti unikátních scénách se představí přední české divadelní soubory a etablovaní literáti, výtečné inscenace poloprofesionálního a amatérského divadla, mladé a progresivní literární spolky, undergroundová literatura a své místo mají i hraniční žánry storytellingu, slampoetry a performance. Vystoupí například soubory jako Spitfire Company, Vosto5, Buchty a Loutky či 11:55. Na literární scéně se představí jména jako Petr Šabach, David Vávra, Jan Haubert a mnoho dalších.

Speciální program je nově připraven ve vyhlídkovém patře žižkovské věže Tower Parku Praha, samém srdci Žižkova. Šest výrazných hudebníků tak, jak je neznáte – bez kytar, kopáku a samplů, které jim kryjí záda. Jen oni a jejich texty stojící nezávisle na hudbě ve své ryzí poetičnosti. Vystoupí Daniel Ďurech (James Cole), Jakub König (Kittchen), Jarda Svoboda (Traband), Jiří Imlauf (Houpací koně), Milan Urza (První hoře), Štěpán Málek (N.V.Ú.).

Pravidlem je už řada zahraničních hostů.  Mimo jiné přijedou dva polské soubory. Teatr Novy Ruch, odnož uznávaného vratislavského divadla pantomimy, přiveze svou absurdní pantomimickou inscenaci a nezávislý projekt alternativního divadla Skazane na Ogień (Odsouzeny k ohni), který prozkoumává v duchovních a etických pohledech téma čarodějnic. Dalšími hosty jsou polský undergroundový básník Robert Rybicki, jehož autorský přednes má v sobě prvky svádění, zaříkání i vymítání. Geordie Little, původem australský hudebník, který jako busker projezdil velkou část světa, přiveze svou hudební inscenaci A View From A Street, která neobvyklým způsobem zprostředkovává busking z pohledu buskera.

Žižkovská Noc 2016 slibuje další desítky výjimečných interpretů, souborů a literátů. Nenechte si ujít tuto jedinečnou dionýsii.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 3. 2016
22.9.
22.6.
Hravé pokusy pro děti

Hravé pokusy pro děti

Praha 3, Praha
15.9.
22.6.
Kurz kresby a malby figury a portrétu

Kurz kresby a malby figury a portrétu

Praha 8, Praha
5.1.
11.2.
Vojtěch Tupý - Vlastní cestou

Vojtěch Tupý - Vlastní cestou

Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí