Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zelenka festival Praha - Drážďany

Zelenka festival Praha - Drážďany

Kdy 19. říjen 2016 - 23. říjen 2016 Festivaly
Zelenkovská událost roku, III. ročník mezinárodního festivalu věnovaného hudbě Jana Dismase Zelenky se blíží. Zelenka Festival Praha - Drážďany nabídne již příští týden ve své inovované podobě českým i německým posluchačům skvělou Zelenkovu hudbu v podání intepretů, kteří se zásadním způsobem zaslou
Zelenkovská událost roku, III. ročník mezinárodního festivalu věnovaného hudbě Jana Dismase Zelenky se blíží. Zelenka Festival Praha - Drážďany nabídne již příští týden ve své inovované podobě českým i německým posluchačům skvělou Zelenkovu hudbu v podání intepretů, kteří se zásadním způsobem zasloužili o její znovuoživení. Těšit se můžete na špičkové německé těleso Kammerchor Stuttgart s Friederem Berniusem, soubory Musica Florea s Markem Štrynclem a Musica Aeterna s Peterem Zajíčkem.

I letos jsou připraveny jak české tak světové premiéry, uslyšíte ale i Zelenkova slavná vrcholná díla.

První dva koncerty 19. a 20. října ve Velkopřevorském paláci se ponesou v duchu italské opery, interpretace se ujmou vynikající pěvci L. Cafourková, G. Eibenová, K. Mazalová a R. Hoza. Vrcholem festivalu bude společný projekt souborů Kammerchor Stuttgart a Ensemble Inégal pod taktovkou legendárního Friedera Berniuse. 22. října zazní v Kostele U Salvátora.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 10. 2016

Ubytování a restaurace v okolí