Úvod > Aktivity & akce > Akce > Závod O2 Pražská štafeta 4x5 ve Stromovce

Závod O2 Pražská štafeta 4x5 ve Stromovce

Kdy 25. červen 2019 - 27. červen 2019 Sportovní akce
Párty, aktivní pohyb, piknik a červnový podvečer s přáteli a rodinou. To a mnohem více je O2 Pražská štafeta! Přijďte si užít 5. ročník štafetového závodu, který se koná v pražské Stromovce. Tentokrát vše potrvá celé tři dny!
Start a cíl pětikilometrových úseků Stromovkou je na Výstavišti, odkud běžci zamíří do zelené oázy klidu. Sestavte čtyřčlennou štafetu firemní, rodinnou nebo složenou z kamarádů a přijďte si užít příjemné odpoledne. Čtyřčlenné štafety mohou být firemní, rodinné či složené z kamarádů. Anebo z členů obchodních komor. Na samotné běžce během závodního odpoledne čeká celá řada příjemných bonusů. Každý člen týmu se může těšit na závodní tričko, baťůžek, cílovou medaili, startovní číslo na památku a mnoho dalšího. Týmy rovněž dostanou piknikové koše s občerstvením a dekou.

Jeden z nejoblíbenějších běžeckých parků hlavního města, čtyřčlenné týmy, party pod širým nebem, koncerty a RunCzech. To je O2 Pražská štafeta 4x5 v režii RunCzech, která se běží ve třech dnech!


Fenomén Emil Zátopek

Běh je nejen fenomén, životní styl a moderní pohled na svět. Je především prostředkem vyjádření emocí a mocným sportovním nástrojem v boji proti antihumanismu. Přesně tak jej vnímal také legendární vytrvalostní běžec Emil Zátopek, jehož přínos světu a Česku připomíná 5. ročník O2 Pražské štafety konaný od 25. do 27. června 2019 ve Stromovce.

Společnost O2, titulární partner O2 Pražské štafety, představí v rámci této události svůj dlouhodobý společenský projekt Svoboda není samozřejmost. Jde o projekt, ve kterém vybírá zásadní momenty 20. století, kdy říci nebo napsat svůj názor vyžadovalo osobní hrdinství. A jedním z takových momentů je bezesporu i příběh osobního hrdinství, který se odehrál roku 1952.

Emil Zátopek, jedna z největších českých sportovních osobností, svým odvážným gestem umožnil svému kolegovi Stanislavu Jungwirthovi, jehož otec byl politickým vězněm v Jáchymově, odjet v roce 1952 na letní sportovní hry v Helsinkách. Tím, že řekl, že na tyto hry pojede i Jungwirth, nebo nepojede ani on, projevil velkou osobní odvahu. Emil Zátopek pak v Helsinkách svými třemi vítězstvími na jediné olympiádě dosáhl jedinečného sportovního výsledku, který se dosud žádnému dalšímu atletovi moderních dějin nepodařilo zopakovat.

Každý závodník dostane na památku unikátní tričko O2 Pražské štafety s motivem Emila Zátopka, které mu bude tuto událost připomínat.
 

Kdy se vydat na start

O2 Pražskou štafetu i můžete zaběhnout 25., 26. nebo 27. června. Stejně tak se v těchto dnech uskuteční v 17:00 Bambini Run, který je zcela zdarma. Po celé tři dny je navíc možné běžet pro dobrou věc, kde naši dobroběžci z řad firem a organizací přímo podporují vybranou oblast, kde chtějí pomáhat.

26. června se v rámci hlavního závodu poběží Diplomatic Cup (pro členy personálu zahraničních diplomatických misí, konzulárních úřadů a dalších organizací), Bank Cup (určený všem bankách a členům České bankovní asociace). O den později 27. 6. na stejném místě od 18 hodin začne také Chambers Cup pro zaměstnance a členy obchodních komor a na trať vyběhnou také pracovníci zdravotnických zařízení ve Zdravotnickém běhu.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 6. 2019

Ubytování a restaurace v okolí