Úvod > Aktivity & akce > Akce > Zahájení turistické sezony 2018 v Děčíně

Zahájení turistické sezony 2018 v Děčíně

Kdy 24. březen 2018 12:00 - 17:00 Společenské akce
Již od začátku letošního roku se město pečlivě připravuje na zahájení turistické sezóny, které v Děčíně proběhne 24. března. Program bude letos bohatý a jako každým rokem je hlavní základnou Smetanovo nábřeží.
Soutěže pro děti, vlak Triangl, který dvakrát pojede trasu Glavní nádraží - Prostřední Žleb - Děčín východ - Hlavní nádraží, cyklobus do Nebočad, plavba po Labi, běžecký závod, skvělé kapely, slanění Tyršova mostu, půjčování kol, raftů, paddleboardů nebo koloběžek, Cargo Gallery, testovací jázdy vozů Škoda a Volkswagen, zajímavé stánky s občerstvením nebo malé pivovary, to je jen krátký výčet sobotní akce.

Zde vás celým dnem provede oblíbený děčínský moderátor Tomáš Kettner a zahrají vám osvědčené kapely jako Los Pelotudos, Jazz trio, či DC Headline.

Letos je hlavním partnerem akce destinační agwentura České středohoří, která zde symbolicky odemkne Labskou stezku a to cyklojízdou z Nebočad. Pro tuto příležitost město vypraví z autobusového nádraží cyklobus.

S jarním odemykáním Labské stezky se mohou návštěvníci také těšit na servis a diagnostiku kol. Pro návštěvníky budou připraveny k testovnacím jízdám kola, elektrokola a koloběžky. Součástí bude také stánek BESIPu.

Zajímavým lákadlem budou krátké vyhlídkové plavby od společnosti Labská plavební, nebo prohlídka se zajímavým program lodi Cargo Gallery.

Úplnou novinkou letos bude jízda vlakem po trase Trianglu, nebo možnost vyzkoušet si populární paddleboarding. Atrakcí bude také slaňování z Tyršova mostu, půjčení raftů, nebo výstup na ferratu. Zapomenout byste neměli ane na druhý ročník Volkswagen běhu. Stejně jko v loňském roce se totiž bude závodit o skvělé ceny.

Celé nábřeží se promění v malý trh se spoustou stánků, ve kterých nalezneme různé regionální produkty, pochutiny, ale také litoměřický biskupský pivovar, děčínský pivovar Kapitán, nebo děčínskou kávu.

Bohatý program ale nebude jen na nábřeží. Těšit se můžete na odemykání zámeckých zahrad na zámku. Do akce se zapojí také Synagoga nebo Aquapark. Do zoo můžete za polovic.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 3. 2018
21.4.
22.4.
Hraběcí Jarosnění

Hraběcí Jarosnění

Velké Březno, Severozápadní Čechy
24.3.
30.9.
Parníkem do Zoo Praha

Parníkem do Zoo Praha

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí