Úvod > Aktivity & akce > Akce > X-Photographers

X-Photographers

Kdy 8. prosinec 2017 - 14. leden 2018 Výstavy
Czech Photo Centre představí skupinu fotografů z celého světa, která je svojí volnou i profesionální tvorbou součástí skupiny X-Photographers značky Fujifilm. Výstava bude rozdělena do devíti tematických bloků, z nichž každý bude mít v prostorech galerie své samostatné barevné odlišení.
Z celkových 27 autorů bude hned 9 pocházet přímo z Česka. Bude se například jednat o Radka Kalhouse, Vojtěcha Hurycha, Davida Gaberle, Jiřího Růžka, Jiřího Šebka, Michala Krause, Jiřího Štarhy, Petra Kozlíka, Jakuba Cejpka. Mezi zahraničními fotografy, kteří se v prostorech galerie představí, budou Kevin Mullins (Velká Británie), Jose Jeuland (Singapur), Spencer Wynn (Kanada), Nordica Photography (Švédsko), Tomasz Lazar (Polsko), Adam Ferguson (Austrálie), Ines Thomsen (Rakousko), Omar Z Robles (USA), Saulius Damulevičius (Litva), Jonas Rask (Dánsko), a další. Díky tomu také dojde ke konfrontaci domácí a světové tvorby, jež pobízí k hledání nových forem a pohledů na současnou fotografii. Jedná se o první přehlídku projektu X-Photographers v České republice.

Součástí výstavy bude rovněž doprovodný program, kde nebudou chybět ani doprovodné komentované prohlídky s vybranými autory, přednášky některých fotografů a praktické workshopy. Zažijte svět X-PHOTOGRAPHERS na vlastní kůži.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 12. 2017

Ubytování a restaurace v okolí