Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava nominací 2. ročníku České ceny za architekturu v Plasích

Výstava nominací 2. ročníku České ceny za architekturu v Plasích

Kdy 17. srpen 2017 - 27. listopad 2017 Výstavy
Národní technické muzeum Centrum stavitelského dědictví Plasy hostí od 17. srpna do 27. listopadu 2017 ve svých venkovních prostorách před Expozicí stavitelství výstavu nominací 2. ročníku České ceny za architekturu.
Letos bylo do soutěže přihlášeno 249 prací, ze kterých sedmičlenná mezinárodní odborná porota vybrala a do užšího výběru nominovala 42 projektů. Ty si budete moci prohlédnout až do 27. listopadu 2017 na výstavě v NTM CSD Plasy. Ve stejný den, kdy výstava v Plasích končí, budou na slavnostním galavečeru v Místě pro nové umění–Jatka 78 v Praze vyhlášeny výsledky soutěže. Vstup na výstavu je zdarma.
 

Kdo a co se v soutěži objevilo?

Do 2. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 249 prací z celé České republiky. Mezinárodní porota poslala do užšího výběru 42 nominovaných. Nejčastějším tématem letošních nominací jsou jednoznačně rodinné domy. Následují výstavní projekty (např. Vnímání od Jana Šépky v Českých Budějovicích či vzducholoď Gulliver kotvící na střeše holešovického Centra současného umění DOX, jejímž autorem je Huť architektury Martina Rajniše) či stavby spadající do oblasti vzdělávání.

V nominacích se objevují také čtyři dopravní stavby: lávka v Hradci Králové / baum & baroš Architekti, Komenského most v Jaroměři / baum & baroš Architekti a Excon, parkovací dům v Brně / Architekti Hrůša & spol. a Ateliér Brno či terminál Gagarin v Telči / Archoo.

Prací, které se zaměřují na veřejný prostor, je opravdu poskromnu: revitalizace středu obce Bílovice nad Svitavou / P.P. Architects, Léto pod viaduktem / CCEA MOBA či již zmíněná konstrukce zakrývající Samsonovu kašnu v Českých Budějovicích realizovaná ku příležitosti výstavy Jana Šépky v Domě umění nazvaná Vnímání.

Mezi velkými investicemi, jako je například Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně / Pelčák a partner architekti či Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze / Petr Franta architekti & Assoc.

Najdete i zcela drobné věci, jako je Létající černý dům / H3T architekti či pomník Archima Šipla na Liberecku / RH faktor.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 8. 2017
22.9.
Procházka zmizelou krajinou

Procházka zmizelou krajinou

Kralovice, Plzeňsko a Český les
22.8.
28.10.
Severský beat

Severský beat

Kralovice, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Knížecí pivovar Plasy

Knížecí pivovar Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les
Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les
Penzion U svaté Barbory Manětín

Penzion U svaté Barbory Manětín

Manětín, Plzeňsko a Český les