Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Na film! 2

Výstava Na film! 2

Kdy 1. leden 2017 13:00 - 31. březen 2018 19:00 Výstavy
Přijďte zažít film jinak a objevit nové expozice filmového muzea NaFilM. Na výstavě si můžete vyzkoušet virtuální realitu, stát se promítačem laterny magiky nebo si naanimovat vlastní film. Vezměte kamarády, děti i celou rodinu - bavit se u nás budete všichni.
Stejně jako minulý rok se i letos návštěvníkům představí nevšední vidění světa české meziválečné avantgardy. Větší část výstavy, která je instalována na Národní třídě v Paláci Chicago, je však věnována počátkům filmu, kinematografii atrakcí a české škole animovaného filmu.

Hlavním záměrem celé výstavy je nejen vzdělávat širokou veřejnost, ale hlavně pobavit. Expozice má proto interaktivní charakter. Zájemci si tak mohou vyzkoušet promítání s replikou dobové laterny magiky, která je považována za první projektor předcházející samotnému vzniku filmu. Dále mohou díky vlastnímu pohybu poznat základní principy filmové animace.

Pro základní a střední školy jsou připraveny speciální filmové programy v podobě vzdělávacích prohlídek a filmových dílen, na nichž si žáci mohou vyzkoušet natočit vlastní animovaný nebo hraný film.

Dlouholetým cílem autorů je vybudovat v České republice filmové muzeum, které by reprezentovalo historii, vynalézavost a osobitost českého filmu, a zároveň ukázalo nejenom jeho provázanost se světovou kinematografií, ale i se společenským a politickým pozadím.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 1. 2018
13.9.
5.10.
Most přes umění

Most přes umění

Praha 1, Praha
31.5.
30.9.
Sklo evropské secese v Praze

Sklo evropské secese v Praze

Praha 1, Praha
8.12.
28.4.
Indiáni v Náprstkově muzeu

Indiáni v Náprstkově muzeu

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí