Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava: El Hadji Sy: Malba – performance – politika

Výstava: El Hadji Sy: Malba – performance – politika

Kdy 6. únor 2016 - 22. květen 2016 Výstavy
Výstava senegalského malíře a kurátora El Hadji Syho poukáže v Národní galerii vůbec poprvé na současné proudy afrického umění a jeho reflexe kulturně-politických otázek.
El Hadji Sy patří mezi přední a zároveň nejvlivnější současné senegalské umělce. Jako malíř, kurátor a kulturní aktivista působí na domácí i mezinárodní umělecké scéně. Již během studií rostla jeho skepse ke stylu, který tehdy na škole převládal, a sám se raději přiklonil k nekonvenčním materiálům a postupům. Od počátku své umělecké dráhy El Hadji Sy organizuje také výstavy, workshopy, zakládá sdružení a podporuje ostatní umělce. Často se tak ocitá v opozici vůči kulturní politice senegalské vlády. Jeho díla jsou působivá nejen v prostoru tradičních galerií, ale i mimo něj a lze se s nimi setkat v mezinárodních muzeích i na zdech v dakarských dělnických čtvrtích.

Výstava je součástí oslav 220. výročí založení Národní galerie v Praze. Její stěžejní část bude zapůjčena z Museum der Weltkulturen ve Frankfurtu, nicméně v Praze bude představena v umělcově novém podání a dialogu s tradičními africkými artefakty ze Sbírky umění Asie a Afriky.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 2. 2016

Ubytování a restaurace v okolí