Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava: El Hadji Sy: Malba – performance – politika

Výstava: El Hadji Sy: Malba – performance – politika

Kdy 6. únor 2016 - 22. květen 2016 Výstavy
Výstava senegalského malíře a kurátora El Hadji Syho poukáže v Národní galerii vůbec poprvé na současné proudy afrického umění a jeho reflexe kulturně-politických otázek.
El Hadji Sy patří mezi přední a zároveň nejvlivnější současné senegalské umělce. Jako malíř, kurátor a kulturní aktivista působí na domácí i mezinárodní umělecké scéně. Již během studií rostla jeho skepse ke stylu, který tehdy na škole převládal, a sám se raději přiklonil k nekonvenčním materiálům a postupům. Od počátku své umělecké dráhy El Hadji Sy organizuje také výstavy, workshopy, zakládá sdružení a podporuje ostatní umělce. Často se tak ocitá v opozici vůči kulturní politice senegalské vlády. Jeho díla jsou působivá nejen v prostoru tradičních galerií, ale i mimo něj a lze se s nimi setkat v mezinárodních muzeích i na zdech v dakarských dělnických čtvrtích.

Výstava je součástí oslav 220. výročí založení Národní galerie v Praze. Její stěžejní část bude zapůjčena z Museum der Weltkulturen ve Frankfurtu, nicméně v Praze bude představena v umělcově novém podání a dialogu s tradičními africkými artefakty ze Sbírky umění Asie a Afriky.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 2. 2016
6.2.
31.8.
Aj Wej-wej - Zvěrokruh

Aj Wej-wej - Zvěrokruh

Praha 7, Praha
10.5.
31.12.
Slovanská epopej ve Veletržním paláci

Slovanská epopej ve Veletržním paláci

Praha 7, Praha
11.5.
30.5.
Jógové hrátky

Jógové hrátky

Praha 7, Praha
1.5.
30.9.
Piknikové koše ve Stromovce

Piknikové koše ve Stromovce

Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí