Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výlov rybníku Dehtář

Výlov rybníku Dehtář

Kdy 28. říjen 2017 Gastronomické akce
Mezi tradiční podzimní události patří zajisté výlovy rybníků. Rybník Dechtář spadající pod Rybářství Hluboká vydá svoje poklady 28. října 2017.
Mezi nejzajímavější okamžik patří ráno, v tuto dobu je pohled z hráze na práci rybářů nejatraktivnější. V brzkých ranních hodinách proběhne slavnostní zahájení výlovu dle staré rybářské tradice předáním rybářského práva vedoucímu party.

Rybáři rozdají síť zvanou nevod, a tím se zahájí zátah. Tažením nevodu pěšáky a hajnými za provázek (tj. lano uvázané za žezlo nevodu) se nabírá ryba v lovišti. Pokud je v něm dostatek ryb, zátah se ukončí a ryba se do nevodu uzavře. Nevod se přitáhne před kádiště a zjadří se (nevod se otevře). Poté rybáři vydávají ušlechtilou rybu.

Dehtář je sedmý největší rybník v Jihočeském kraji a desátý v celé České republice. Je to třetí největší rybník v okrese České Budějovice. Nachází se 15 km na západ od Českých Budějovic, na území obce Žabovřesky.

Vodní plocha má rozlohu 246 ha. Zemní hráz je dlouhá 234 m a vysoká 10 m. Objem vody je 6,5 mil. m³. Největší hloubka dosahuje 6,0 m. Ve střední části rybníka je ostrov, který slouží k chovu kachen.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 9. 2017
1.6.
31.10.
Výstava Zubři na zámku Ohrada

Výstava Zubři na zámku Ohrada

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
5.10.
7.10.
Vepřové hody na Božím oku

Vepřové hody na Božím oku

Sedlec, Jižní Čechy
1.12.
2.12.
Koncert Komunál

Koncert Komunál

Zliv, Jižní Čechy
9.12.
Čiperkové v KD Zliv

Čiperkové v KD Zliv

Zliv, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí