Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vlasta Švejdová - Hádám, hádám pohádku

Vlasta Švejdová - Hádám, hádám pohádku

Kdy 19. listopad 2015 9:00 - 24. leden 2016 17:00 Výstavy
Pojďte si obrázky známé brněnské ilustrátorky Vlasty Švejdové prohlédnout na hrad Špilberk a zavzpomínat na dětství! Děti si zase mohou přijít pohrát – vyzkouší si divadlo s pohádkovými maskami, pohádkové hádanky nebo třeba tiskařskou dílničku.
Vlasta Švejdová patří mezi naše nejznámější ilustrátorky. Stačí, když prozkoumáte vaši sbírku knížek z dětství nebo starých školních sešitů, určitě na nich najdete aspoň jeden její obrázek. I když začínala u karikatur a humoru, celoživotní láskou se jí stala právě tvorba pro děti. Ani v ní ale humor nikdy nechyběl. Kromě ilustrací spolupracovala třeba na televizní pohádce O bojácném Floriánkovi nebo na filmu Křeček. Sama několik knížek také napsala, například Na hradě už nestraší, Co děláme celý den nebo Kaštánek. Za svoji dlouholetou tvorbu pro děti obdržela cenu Pohádkový zvoneček. Nedávno jí vyšla knížka s lidovými hádankami Jeden mluví, dva koukají, letos pak knížka Moje první říkadla.

Dílo paní Švejdové dokáže zaujmout i starší, a to nikoli pouze vzpomínkami. Maluje totiž i výjevy z rušných brněnských ulic a náměstí. I u nich můžete hádat, kde přesně jsou.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 1. 2016
28.9.
14.1.
Cirkus Mechanikus

Cirkus Mechanikus

Brno, Jižní Morava
9.12.
23.12.
Víkendové labodílny - Vůně Vánoc

Víkendové labodílny - Vůně Vánoc

Brno, Jižní Morava
1.1.
31.12.
Vida! výhodné vstupenky

Vida! výhodné vstupenky

Brno, Jižní Morava
8.12.
17.12.
Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí