Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vítejte u neandrtálců

Vítejte u neandrtálců

Kdy 2. prosinec 2016 - 31. prosinec 2017 Výstavy
Podle mnohých výzkumů středního paleolitu v Evropě a na Blízkém východě jsou naše představy o neandrtálcích jako osobách značně myšlenkově omezených, bojujících každý den o holý život velice nesprávné a zkreslené.
Věci zjistili, že neandrtálci dokázali rozvinout nebo nově objevit celou řadu technologií, díky kterým se dokázaly úspěšně přizpůsobovat změnám klimatudobách ledových i meziledových. Mnohé skupiny uplatňovaly stejné ekonomické strategie jako anatomicky moderní lidé a také v oblasti sociálního, symbolického a estetického chování byl jejich život mnohem složitější, než jsme se doposud domnívali.

Všechna tato nová fakta se snaží návštěvníkům přiblížit výstava Moravského zemského muzea ve spolupráci s Národním muzeem a Podtatranským muzeem v Popradě. Několik zastavení ve velkorozměrové imitaci jeskynní chodby nabídne nový pohled na neandrtálce, který je podložený nálezy na Moravě a v okolních zemích. Mnohé z těchto předmětů budou vystaveny vůbec poprvé a návštěvníci se také mohou těšit na realistickou sochu neandrtálce nebo výlitek jeho mozkovny.

Výstava Vítejte u neandrtálců bude k vidění v Pavilonu Anthropos, který byl dokončen roku 1962. Vernisáž výstavy se uskuteční 1. prosince 2016 od 17:00 a bude zakončena autorským tanečním happeningem „Akce Homo“ Baletní školy Baláž.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 1. 2017
1.9.
29.10.
Vila Stiassni: proměny

Vila Stiassni: proměny

Brno, Jižní Morava
26.3.
17.12.
Faunahobby Brno

Faunahobby Brno

Brno, Jižní Morava
28.9.
31.12.
Cirkus Mechanikus

Cirkus Mechanikus

Brno, Jižní Morava
1.1.
31.12.
Vida! výhodné vstupenky a pernamentky 2017

Vida! výhodné vstupenky a pernamentky 2017

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí