Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vinobraní na Pražském hradě

Vinobraní na Pražském hradě

Kdy 16. září 2017 - 17. září 2017 Gastronomické akce
V Královské zahradě se o víkendu 16. a 17. září 2017 uskuteční již 12. ročník Vinobraní na Pražském hradě. Kromě tradičního programu se návštěvníci letos mohou těšit na ochutnávku vín a potravin ze slunného Slovinska, země, ze které pocházel slavný architekt Pražského hradu Josip Plečnik.

Na 12. ročníku Vinobraní na Pražském hradě se můžete těšit na čerstvou hroznovou šťávu právě vylisovanou na replice historického ručního lisu, pravý moravský burčák, degustaci vín v Míčovně Pražského hradu, prodejní ochutnávku kvalitních českých potravin značek Klasa a Regionální potravina.

V rámci Vinobraní na Pražském hradě si na své přijdou i rodiny s dětmi: připravena bude jednak naučná interaktivní soutěž s expozicí Příběh Pražského hradu a jednak vystoupení šermířské skupiny.

K degustaci slovinských vín, která znalci označují za málo známé vinařské klenoty, stylově zahraje spolu s moravskými soubory i slovinský folklórní soubor Gozdar.

Kromě specialit z jihu střední Evropy se návštěvníci mohou jako obvykle těšit na čerstvou hroznovou šťávu právě vylisovanou na replice historického ručního lisu, opravdový moravský burčák, degustaci vín v Míčovně a prodejní ochutnávku kvalitních českých potravin značek Klasa a Regionální potravina od několika desítek výrobců. Chybět nebude ani program pro děti.

V letošním roce si v souvislosti s Josipem Plečnikem, který přestavěl Hrad pro T. G. Masaryka, připomínáme dvě výročí - 145. výročí od jeho narození a zároveň 60. výročí od jeho úmrtí.

Během letošního ročníku Vinobraní se návštěvníkům Pražského hradu opět otevřou jinak nepřístupné Produkční zahrady, a to po oba dva dny od 10 do 16 hodin.

 

Datum a místo konání

Vinobraní v Královské zahradě: sobota i neděle, 11 - 19 hod

Produkční zahrady: sobota i neděle, 10 - 16 hod

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 7. 2017
28.4.
26.7.
Vladimír Novák - výstava

Vladimír Novák - výstava

Praha 1, Praha
15.6.
17.9.
Josef Sudek: harmonie světů

Josef Sudek: harmonie světů

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí