Úvod > Aktivity & akce > Akce > Víkend plný buchet na hradě Kašperk

Víkend plný buchet na hradě Kašperk

Kdy 28. květen 2016 - 29. květen 2016 Společenské akce
Kašperk, středověký strážní hrad uprostřed šumavské přírody, o víkendu 28. – 29. května zaplní buchty nejrůznějších rozměrů. Tradiční akce Víkend plný buchet pod heslem „Není buchta jako buchta“ zahájí oblíbenou řadu Oživené historie.
Proč se v hlavní roli ocitnou právě buchty? Střechy obou dominantních věží hradu, který v roce 1356 nechal zbudovat Karel IV., byly skutečně vystavěny z buchet – masivních, speciálně tvarovaných (zešikmených) cihel.  Na západní věži jsou ony buchty dodnes k vidění. Cihly se vytvarovaly z mokré hlíny ve formách a pak se před vypálením v peci nechaly vyschnout. Občas se tam ale přimotal pes, slepice či jiné zvíře a tak jsou na Kašperku téměř 660 let staré cihly s otiskem "gotického" psa či slepice.

Návštěvníci Víkendu plného buchet na hradě Kašperku si na hradním nádvoří budou moci vyrobit svou vlastní cihlu – buchtu – a pak se s ní vyfotit. Odměnou za každou uplácanou a vyfocenou buchtu do hradního alba bude také buchta, ovšem tentokrát s tvarohem, mákem či povidly. Ostatně buchet a dalších laskomin bude na hradě dost k zakoupení v hradním občerstvení.
 
Součástí Víkendu plného buchet na hradě Kašperku bude speciální interaktivní prohlídka nazvaná Staň se stavitelem hradu! pro rodiny s dětmi či party známých a kamarádů. Začíná v sobotu v 15 hodin a v průběhu prohlídky návštěvníci s pomocí průvodce vytvoří návrh pro stavbu nového strážního hradu Karla IV. Autoři nejlepšího návrhu budou odměněni! 
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 5. 2016
27.1.
29.1.
Víkendové pečení makronek v Nebespánu

Víkendové pečení makronek v Nebespánu

Kašperské Hory, Šumava
24.2.
Dítě Bridget Jonesové

Dítě Bridget Jonesové

Kašperské Hory, Šumava
25.2.
Maškarní pro děti

Maškarní pro děti

Kašperské Hory, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí