Úvod > Aktivity & akce > Akce > Velikonoční trhy na Pražském hradě

Velikonoční trhy na Pražském hradě

Kdy 18. březen 2016 - 10. duben 2016 Lidová řemesla a trhy
Na Pražský hrad se vrátily trhy, tentokrát velikonoční. Trvají až do 10. 4. a jsou umístěny za katedrálou sv. Víta na Náměstí u Sv. Jiří. Návštěvníci se mohou opět těšit na rozmanitý a pečlivě vybraný sortiment tuzemských prodejců a nově i na tradiční řemesla.
V loňském roce se vůbec poprvé uskutečnily o vánocích trhy na Pražském hradě. Trhy se zde zabydlely natolik, že se na ně mohou návštěvníci těšit i o velikonocích. Samozřejmě s velikonoční tématikou a atmosférou.

Chybět nebude pletení pomlázek, malování kraslic nebo téměř zapomenuté štípání holubiček ze dřeva. O víkendu zatančí a zazpívají folklorní soubory.  

V rámci trhů se od 25. do 28. 3. uskuteční soutěž pro děti o nejkrásnější velikonoční kraslici. Jméno vítěze a vítězná kraslice budou známy na velikonoční pondělí.

Velikonoční trhy probíhají na Náměstí u Sv. Jiří od 18. 3. do 10. 4. 2016.

Otevírací doba je:
Pondělí – čtvrtek:           9:00 – 19:00 hod
Pátek – neděle:               9:00 – 20:00 hod
Velikonoční pondělí:      9:00 – 20:00 hod
 
Přijďte si při jarních procházkách zavzpomínat na velikonoční tradice.


Pražský hrad, který patří k nejnavštěvovanějším památkám v ČR, rok od roku přitahuje stále více pozornost nejen turistů, ale i Čechů. Pro vytvoření vánoční atmosféry v Praze snad ani neexistuje lepší lokalita. Jen si představte pohled na zasněžené střechy stověžaté Prahy a osvětlené uličky Starého Města s hrníčkem tradičního vánočního punče.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 3. 2016

Ubytování a restaurace v okolí