Úvod > Aktivity & akce > Akce > Velikonoce u paní Hermíny ve vile Stiassni

Velikonoce u paní Hermíny ve vile Stiassni

Kdy 28. březen 2016 Akce pro děti
Bývalá paní domu, Hermine Stiassni, pravidelně na Velikonoce poschovávala vajíčka pro svoji dcerku a děti svých zaměstnanců po celé zahradě a děti je následně hledaly. Tento rodinný zvyk se téměř po osmdesáti letech do zahrady vily opět vrací na Velikonoční pondělí 28. března.
Takové Velikonoce si užijí nejen kluci, ale i holky. Na Velikonoční pondělí si tak mohou rodiče se svými dětmi zkusit najít vajíčka roztroušená po celé zahradě vily Stiassni. Stejně tak budou připraveny i speciální velikonoční prohlídky pro rodiny, na ty je ale nutná předchozí rezervace, a to na e-mailu vila@npu.cz.

Zkrátka ale nepřijdou ani starší návštěvníci. Celé Velikonoce, včetně pondělí, budou ve vile probíhat komentované prohlídky, i na ně je doporučena rezervace.

Městská vila manželů Alfreda a Hermine Stiassnych s velkoryse koncipovanou zahradou, postavená mezi lety 1927-28 podle návrhu Ernesta Wiesnera, je jedním z dokladů mezinárodního významu brněnské meziválečné architektury.

Unikátní stavbu, jakých není v Česku mnoho, nezná tolik lidí jako její slavnou sestru, vilu Tugendhat. Manželé Alfred a Hermine Stiassnych pocházeli z rodin významných židovských průmyslníků předválečného Československa. Hermine pocházela z rodiny severočeských uhelných podnikatelů a rodina Alfreda Stiassného se věnovala hlavně textilnímu průmyslu. Pro svůj dům si vybrali rozlehlou tříhektarovou parcelu v brněnském Pisáreckém údolí, které bylo v té době jakousi prestižní zónou města.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 3. 2016
14.1.
9.12.
Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Brno, Jižní Morava
14.4.
25.6.
Pavel Korbička: Taneční kaligrafie

Pavel Korbička: Taneční kaligrafie

Brno, Jižní Morava
1.1.
11.11.
Trhy na Zelňáku

Trhy na Zelňáku

Brno, Jižní Morava
21.4.
6.8.
Jana Kalinová: Denní tik

Jana Kalinová: Denní tik

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí