Úvod > Aktivity & akce > Akce > Velikonoce u paní Hermíny ve vile Stiassni

Velikonoce u paní Hermíny ve vile Stiassni

Kdy 28. březen 2016 Akce pro děti
Bývalá paní domu, Hermine Stiassni, pravidelně na Velikonoce poschovávala vajíčka pro svoji dcerku a děti svých zaměstnanců po celé zahradě a děti je následně hledaly. Tento rodinný zvyk se téměř po osmdesáti letech do zahrady vily opět vrací na Velikonoční pondělí 28. března.
Takové Velikonoce si užijí nejen kluci, ale i holky. Na Velikonoční pondělí si tak mohou rodiče se svými dětmi zkusit najít vajíčka roztroušená po celé zahradě vily Stiassni. Stejně tak budou připraveny i speciální velikonoční prohlídky pro rodiny, na ty je ale nutná předchozí rezervace, a to na e-mailu vila@npu.cz.

Zkrátka ale nepřijdou ani starší návštěvníci. Celé Velikonoce, včetně pondělí, budou ve vile probíhat komentované prohlídky, i na ně je doporučena rezervace.

Městská vila manželů Alfreda a Hermine Stiassnych s velkoryse koncipovanou zahradou, postavená mezi lety 1927-28 podle návrhu Ernesta Wiesnera, je jedním z dokladů mezinárodního významu brněnské meziválečné architektury.

Unikátní stavbu, jakých není v Česku mnoho, nezná tolik lidí jako její slavnou sestru, vilu Tugendhat. Manželé Alfred a Hermine Stiassnych pocházeli z rodin významných židovských průmyslníků předválečného Československa. Hermine pocházela z rodiny severočeských uhelných podnikatelů a rodina Alfreda Stiassného se věnovala hlavně textilnímu průmyslu. Pro svůj dům si vybrali rozlehlou tříhektarovou parcelu v brněnském Pisáreckém údolí, které bylo v té době jakousi prestižní zónou města.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 3. 2016
14.1.
9.12.
Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Brno, Jižní Morava
14.10.
4.11.
Podzimní komentované procházky Brnem

Podzimní komentované procházky Brnem

Brno, Jižní Morava
30.9.
4.11.
Podzimní prohlídky Brna

Podzimní prohlídky Brna

Brno, Jižní Morava
1.1.
11.11.
Trhy na Zelňáku

Trhy na Zelňáku

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí