Úvod > Aktivity & akce > Akce > Ve jménu zákona - výstava

Ve jménu zákona - výstava

Kdy 20. březen 2015 - 30. leden 2016 Výstavy
Podhorácké muzeum pořádá výstavu na téma četnické humoresky. Ve výstavě se dozvíte o životě četníků z první republiky. Uvidíte nejen množství originálních předmětů, ale i rekonstrukci místa činu. Další součástí výstavy je expozice o oblíbeném seriálu z tohoto prostředí Četnické humoresky.
Výstava mapuje historii a vývoj četnictva a četnických pátracích stanic v období 1. republiky. V expozici najdete i rekonstrukci místa činu loupežné vraždy a ve spojitosti s tím můžete shlédnout na jedné z televizních obrazovek krátký, šestiminutový film z vyšetřování na místě činu četníky z Četnické pátrací stanice Brno.

Další součástí výstavy je expozice, vytvořená ve spolupráci s Českou televizí, Televizním studiem Brno, na téma Četnické humoresky. Netradičně řešená plocha prostorů výstavy nabízí jednak množství reálných předmětů, tak i celek doprovodných 2D panelů.

Z historie výstavy: příprava trvala dohromady více jak rok, uvidíte zde na 180 kusů originálních předmětů – od pravého kasařského nářadí, originálů šavlí, pušek, uniforem, technického vybavení vyšetřujících četníků z pátracích stanic až po množství faximilií, to vše bylo zapůjčeno a svezeno téměř z celé republiky.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 5. 2015
11.8.
12.8.
Letní kulturní festival České hrady.cz - Veveří

Letní kulturní festival České hrady.cz - Veveří

Veverská Bítýška, Jižní Morava
29.4.
30.9.
Výstava Zpátky do pohádky na Veveří

Výstava Zpátky do pohádky na Veveří

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí