Úvod > Aktivity & akce > Akce > Včéra a dnes - retrospektivní výstava Vladimíra Jiránka

Včéra a dnes - retrospektivní výstava Vladimíra Jiránka

Kdy 23. únor 2016 - 5. červen 2016 Výstavy
Kreslený svět Vladimíra Jiránka bude k vidění od února do června 2016 v Tančícím domě v Praze.

GALERIE TANČÍCÍ DŮM uvádí retrospektivní výstavu Včéra a dnes významného českého kreslíře Vladimíra Jiránka. Expozice představuje veřejnosti jedinečnou prezentaci 270 originálů z jeho celoživotního díla a je rozdělena do dvou tematických celků.

První dominantní část je věnována tématu tvorby pro děti a mládež. Jsou zde vystaveny originály z populárních příběhů Pat a Mat a Bob a Bobek - králíci z klobouku i mnohé další kreslené příběhy. Součástí této expozice je i jakási „Síň slávy“ Boba a Bobka jako maskotů Mistrovství světa v ledním hokeji 2015.

Druhá část vystaví přibližně 100 nejlepších kreslených vtipů z celkového počtu 3 000, které Vladimír Jiránek během svého působení napsal pro časopis Dikobraz, Mladý svět, Lidové noviny či Reflex.

Výstava je zaměřena nejen na širokou veřejnost, ale zejména na rodiny s dětmi – poučí malé návštěvníky zábavnou interaktivní formou, ty velké zase naladí na nostalgickou notu jejich dětství a pobaví sbírkou Jiránkových vtipů. V rámci výstavy budou připraveny také speciální workshopy pro děti.

K příležitosti výstavy vychází stejnojmenná publikace Včera a dnes s více než 150 vtipy přeloženými do sedmi světových jazyků (angličtina, němčina, japonština, ruština, francouzština, španělština, italština). Záměrem této unikátní publikace je přiblížit studentům ilustrovanou, jednoduchou a zábavnou formou daný jazyk a zároveň poskytnout cizincům jedinečný náhled do tajů českého humoru.

Výstavu, která je ke zhlédnutí ve třech patrech Tančícího domu, připravila GALERIE TANČÍCÍ DŮM společně s rodinou Jiránkových a soukromými sběrateli. Včéra a dnes probíhá od 23. 2. do 5. 6. 2016 každý den 09:00 – 20:00 hod.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 6. 2016

Ubytování a restaurace v okolí