Úvod > Aktivity & akce > Akce > Värttinä rozezní Moravský kras v rytmech karelského folklóru

Värttinä rozezní Moravský kras v rytmech karelského folklóru

Kdy 27. květen 2017 17:00 - 21:00 Hudební a divadelní akce
27. května odstartuje koncert legendárního finského tria 6. ročník Mezinárodního benefičního festivalu v jeskyních CAVE BEAT. Jejich podmanivé a energické písně si návštěvníci budou moci vychutnat ve spojení s unikátním přírodním charakterem jeskyně Výpustek u Křtiny.
Předkapelou finské VÄRTTINÄ bude dívčí vokální skupina FČELIČKY z jihomoravské Strážnice, která v jeskyni představí finské, norské a švédské písně v původních jazycích. Vrcholem večera bude společné vystoupení obou kapel.

Benefiční charakter festivalu CAVE BEAT je založen na vizi společenského a pracovního uplatnění lidí s mentálním a kombinovaným postižením. Letos konkrétně jde o podporu projektu FARMA SEN – Komunitní centrum v přírodě pro lidi se zdravotním postižením, na který bude věnován celý výtěžek akce.

Stejně jako předchozí ročníky se i ten letošní bude odehrávat v duchu a myšlence objevování, osvěty a oslavy „PŘÍRODY, ČLOVĚKA a UMĚNÍ“. Cílem festivalu je vytvoření podmínek pro hravý dialog pravěkých jeskynních prostor s živou hudbou a zpěvem, který nabídne návštěvníkům nevšední umělecký, smyslový a emoční zážitek.

Koncert VÄRTTINÄ i šestý ročník festivalu pořádá spolek Jeskynní tep z.s. ve spolupráci se Správou jeskyní ČR a Správou jeskyní Moravského krasu.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 3. 2017
8.4.
23.9.
Festival Cave Beat 2017

Festival Cave Beat 2017

Blansko, Jižní Morava
3.6.
Pohádková jeskyně Výpustek

Pohádková jeskyně Výpustek

Křtiny, Jižní Morava
10.6.
Didgeridoo v jeskyni Výpustek

Didgeridoo v jeskyni Výpustek

Křtiny, Jižní Morava
2.12.
3.12.
Ďábelský Výpustek

Ďábelský Výpustek

Křtiny, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí