Úvod > Aktivity & akce > Akce > Värttinä rozezní Moravský kras v rytmech karelského folklóru

Värttinä rozezní Moravský kras v rytmech karelského folklóru

Kdy 27. květen 2017 17:00 - 21:00 Hudební a divadelní akce
27. května odstartuje koncert legendárního finského tria 6. ročník Mezinárodního benefičního festivalu v jeskyních CAVE BEAT. Jejich podmanivé a energické písně si návštěvníci budou moci vychutnat ve spojení s unikátním přírodním charakterem jeskyně Výpustek u Křtiny.
Předkapelou finské VÄRTTINÄ bude dívčí vokální skupina FČELIČKY z jihomoravské Strážnice, která v jeskyni představí finské, norské a švédské písně v původních jazycích. Vrcholem večera bude společné vystoupení obou kapel.

Benefiční charakter festivalu CAVE BEAT je založen na vizi společenského a pracovního uplatnění lidí s mentálním a kombinovaným postižením. Letos konkrétně jde o podporu projektu FARMA SEN – Komunitní centrum v přírodě pro lidi se zdravotním postižením, na který bude věnován celý výtěžek akce.

Stejně jako předchozí ročníky se i ten letošní bude odehrávat v duchu a myšlence objevování, osvěty a oslavy „PŘÍRODY, ČLOVĚKA a UMĚNÍ“. Cílem festivalu je vytvoření podmínek pro hravý dialog pravěkých jeskynních prostor s živou hudbou a zpěvem, který nabídne návštěvníkům nevšední umělecký, smyslový a emoční zážitek.

Koncert VÄRTTINÄ i šestý ročník festivalu pořádá spolek Jeskynní tep z.s. ve spolupráci se Správou jeskyní ČR a Správou jeskyní Moravského krasu.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 3. 2017
14.4.
31.12.
Stříbrný poklad z Moravského krasu

Stříbrný poklad z Moravského krasu

Blansko, Jižní Morava
2.12.
3.12.
Ďábelský Výpustek

Ďábelský Výpustek

Křtiny, Jižní Morava
28.10.
29.10.
Výlov rybníka Olšovec

Výlov rybníka Olšovec

Jedovnice, Jižní Morava
18.11.
19.11.
Hradní jarmark na Novém hradě u Adamova

Hradní jarmark na Novém hradě u Adamova

Adamov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí