Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vánoční trhy na Pražském hradě

Vánoční trhy na Pražském hradě

Kdy 25. listopad 2016 9:00 - 6. leden 2017 21:00 Lidová řemesla a trhy
Od 25. listopadu až do 6. ledna ožívá jeden z největších hradních areálů na světě vánoční atmosférou. Trhy se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky.
Více než 70 dřevěných stánků s tradiční tématikou nabídne vánoční pochutiny a především nezapomenutelnou vánoční atmosféru. Trhy budou umístěny na Náměstí u Sv. Jiří a ve Stájovém dvoře, kam se dostanete z ulice U Prašného mostu, v provozu budou každý den od 9:00 do 21:00.

V průběhů trhů na Vás čeká i bohatý doprovodný program, např. dětské pěvecké skupiny, taneční skupiny, hudební kapely, žesťový kvintet a tradiční řemesla. Oficiální zahájení se bude konat 27. 11. a společně s charitativní sbírkou SOS dětské vesničky rozsvítíme vánoční stromeček. Pokud každoročně nedočkavě škrtáte v kalendáři dny do Vánoc a vánoční atmosféru zkrátka milujete, rozhodně si trhy na Pražském hradě nenechte ujít. Vyhnete se tak tlačenicím, které neodmyslitelně patří k trhům na Staroměstském náměstí, a navíc budete v jednom z nejkrásnějších míst, které může Praha nabídnout.

Pražský hrad, který patří k nejnavštěvovanějším památkám v ČR, rok od roku přitahuje stále více pozornost nejen turistů, ale i Čechů. Pro vytvoření vánoční atmosféry v Praze snad ani neexistuje lepší lokalita. Jen si představte pohled na zasněžené střechy stověžaté Prahy a osvětlené uličky Starého Města s hrníčkem tradičního vánočního punče.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 11. 2016

Ubytování a restaurace v okolí