Úvod > Aktivity & akce > Akce > Author Valtické cyklobraní

Author Valtické cyklobraní

Kdy 9. září 2017 11:00 - 19:00 Sportovní akce
Cyklistický závod v krásách Lednicko-valtického areálu s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé.
Valtické cyklobraní je tradičním závodem a především místem, kde se vždy druhou zářijovou sobotu setkávají fanoušci cyklistiky a krás Lednicko-valtického areálu. Prostě všichni, komu je blízké motto závodu POHODA, BABÍ LÉTO, BURČÁK.

Sedmý ročník závodu pod hlavičkou Author Maraton Tour se tradičně pojede druhou zářijovou sobotu 9. září 2017 od 11:00 h. Start závodu je na náměstí ve Valticích a cíl pak na krásném Zámečku Belveder, kde je také nachystáno zázemí pro cyklisty a fanoušky. Pro závodníky je připravena nejen trasa přezdívaná Burčáková stezka, čítající celkem 52 km, ale bohatý doprovodný program od šlapání hroznů (soutěž O nejlepší šlapku), tahání do koštýře (soutěž O nejlepší plíce) až po výhrami nabytou tombolu, mnoho dobrého jídla, vína a burčáku. Novinkou je trasa kratší - Pohodová - o délce 25 km a určená pro všechny cyklonadšence, kteří se tzv. nechtějí honit za kilometry. Do programu se vrací i tradiční dětské soutěž a hry. 

A co tedy závodníky na 52 kilometrové trase čeká? Burčáková stezka vede okolo zámečku Tři Grácií, Apollónova chrámu, hypodromu, Kaple Svatého Huberta, vítězného oblouku Rendez-vous, ulicí Dlážděnou, pískovnou, kaštanovou alejí, Katzelsdorfským lesem, vinohradním bulvárem, areálem Vinných sklepů Valtice, do kopce vinohrady ke Kolonádě, přes Úvaly a polními cestami až do cíle u Zámečku Belveder.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 2. 2017
1.5.
2.12.
Výstava kostýmů z filmu Marie Terezie

Výstava kostýmů z filmu Marie Terezie

Valtice, Jižní Morava
28.4.
15.10.
Písečný svět v Lednici

Písečný svět v Lednici

Lednice, Jižní Morava
14.4.
8.9.
Běhej lesy 2018

Běhej lesy 2018

Sněžné, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí