Úvod > Aktivity & akce > Akce > Vajíčkový kongres v Muzeu Karlova mostu

Vajíčkový kongres v Muzeu Karlova mostu

Kdy 21. březen 2016 - 21. duben 2016 Společenské akce
Byla vajíčka v Karlově mostě použita? Na první jarní den pro vás Muzeum Karlova mostu připravilo netradiční „Vajíčkový kongres“. Vejce bylo vybráno jako průsečík témat kongresu, kterými jsou historie, středověké stavitelství, doba Karla IV., a je akcentováno obdobím nadcházejících Velikonoc.
Velvarský „Spolek Natvrdlých“ po 600 letech přinese vejce na Karlův most, „Velvarská vejce“ slavnostně předají v čele se starostou města Pražanům. Připomeneme si tak událost, která se dle legendy odehrála při stavbě Karlova mostu.

Celá akce začne v pondělí 21. 3. 2016 v 11 hodin slavnostním průvodem přes Karlův most, kdy Velvarští v čele se svým starostou dorazí pěšky po více jak třicetikilometrovém pochodu z královského města Velvar s vejci, která předají řediteli Muzea Karlova mostu, Zdeňku Bergmanovi a zástupcům hlavního města Prahy.

Výstava o vejci představí 8000 let staré vejce – nejstarší v Čechách.

Během celodenního kongresu se od přednášejících odborníků dozvíte zajímavosti o stavbě Karlova mostu a tehdejších stavebních technologiích. V kavárně Muzea Karlova mostu budou pro tuto příležitost podávány vajíčkové speciality.

Vajíčkovým kongresem bude zahájena „Výstava o vejci“, která potrvá až do 21. dubna 2016.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 3. 2016

Ubytování a restaurace v okolí