Úvod > Aktivity & akce > Akce > Cestovatelské středy v Národním muzeu

Cestovatelské středy v Národním muzeu

Kdy 1. únor 2017 19:00 - 5. duben 2017 22:00 Hudební a divadelní akce
Navštivte v Nové budově Národního muzea přednášky z nejrůznějších oborů. Zveme vás na besedy k expozici Archa Noemova, pravidelné mineralogické určovací besedy, přednášky s mineralogickou tematikou nebo například oblíbené přednášky se zajímavými hosty z cyklu Cestovatelské středy.

Vstupné a rezervace vstupenek

Cena vstupenky je 100 Kč. Prodávají se na pokladně nové budovy Národního muzea v den pořadu od 10:00 do 19:30. Přednáškový sál je zpřístupněn od 18:30. Vstupenky lze rezervovat telefonicky nebo osobně na pokladně muzea: tel. 224 497 430. Rezervovanou vstupenku je nutno vyzvednout hodinu před pořadem - tedy do 18.00 hod!

Harmonogram večera

Začíná se v 19:00. Vystupují 2 zajímavé osobnosti. O přestávce lze v předsálí pořídit výrobky BWINDI ORPHANS či díla přednášejícího (knihy, CD, filmy apod.). Lze nechat od autora podepsat. Po přestávce je slosování návštěvníků, kteří se zapsali do knihy. Vylosujeme výherce a předáme ceny (podepsané knihy, CD, dárečky…)

Moderovaná diskuse s Rudou Švaříčkem končí ve 22.00. Před zahájením programu a během přestávky lze pořídit nejen exotiku Bwindi Orphans – podpořit tak děti v Ugandě.

Před přednáškou běží od 18.30 provázané spoty.

Slosování o ceny

Při vstupu je pamětní kniha. Zapište se a vyhrajte hodnotné ceny od vystupujících osobností či jiné zajímavé ceny.

Originalita

Cestovatelské středy v  Národním muzeu jsou unikátní širokým rozkročením. Promítání cestovatelských snímků nemusí být vždy prioritou. Dáváme více prostoru hostům i jejich profesním zážitkům. Ne vždy dominují obrázky z cest. Každý není fotograf typu Honzy Šibíka.... Všichni jsou však originální. Jinak popisuje oblast záhadolog Erich von Deniken, jiný pohled má farář, filosof, hudebník, fotograf, horolezec, extérmní rybář, herec, sportovec, diplomat, režisér, malíř, zpěvačka či exprezident... 

V 7. sezóně projektu přivítáme v N.M. na 50 výjimečných osobností. Do pořadů příbíráme i další zajímavá zpestření a překvapení. Tanec, exotiku, netradiční zpěv, hosty navíc jako bonus... Vybrané téma je někdy jen částí večera. Užíváme si originality. Každý z vystupujících je skutečně vybroušený originál...

 

Aktuální program
1. 2. 2017
Hynek Kmoníček
diplomat: STŘEDNÍ ASIE
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky je zkušený vyjednavač a bravurní rétor. Milovník etnické hudby sbírá pálivé omáčky a vodní dýmky. Chodící encyklopedie znalostí ohromuje geniální pamětí. Gejzír informací neuhýbá tématům. Užijme si jej před odletem do Ameriky!
Ilja Mazánek
arabista: ARABSKÝ SVĚT

Předseda Zahraniční sekce Hospodářské komory otevírá íránský trh i českým exportérům. Perfektně zná arabskou ekonomiku, kulturu i historii. Nejen u kulatého stolu dokáže zázraky. Čeho si cení u Peršanů a Arabů?

8. 2. 2017
Jiří Lábus
herec: CESTY SVĚTEM

Jeden z nejvýraznějších herců obohatil naši kinematografii desítkami rolí, aktuálně válí v Ypsilonce. Oplývá výrazným komediálním talentem, jeho fenomenální čaroděj Rumburak v Arabele vzbuzoval soucit i sympatie. Možná přijde i kouzelník….
Martin Hofmann
herec: POLYNÉSIE

Oblíbený činoherní herec působil v Rokoku, Divadle Bez Zábradlí, Divadle Radka Brzobohatého, Viole, Divadle v Řeznické i Divadle Bolka Polívky. Citlivá povaha zvládá škálu odlišných představení, plynule přechází z jedné role do druhé. Je Polynésie největší láskou…?

15. 2. 2017
Olga Sommerová
režisérka: PERU

Výjimečná filmová dokumentaristka je vysokoškolská pedagožka, spisovatelka, feministka i politička. Opravdová Dáma je přirozená, příjemná a inteligentní, drží silné charisma. Krásná je nejen vnitřně…
Roman Šmucler
zubní lékař: JIŽNÍ KOREA

Prezident Stomatologické komory užívá naplno snad několik životů. Doktor medicíny a zakladatel úspěšné estetické kliniky je i moderátor, scenárista a sportovec. Zdobí jej stálý úsměv, šarm a vtip, stíhá neuvěřitelně věcí. Přijďte posoudit!


22. 2. 2017
Radkin Honzák
psychiatr: DEZORIENTAČNÍ SMYSL

Majitel věhlasného smyslu pro humor s lehkostí vysvětlí, že než se vydáme za cestovatelským snem, je třeba prozkoumat své nitro. Může to být i zajímavější a poučnější... Připraví nás na cesty jinak. Poodhalí orientační smysl - i jak jej rozpoznat a rozvíjet.
Garik Avanesian
fotograf: HEDVÁBNÁ STEZKA

Zajímavý Armén se zúčastnil 300 mezinárodních fotografických salonů a výstav ve třiceti zemích. Fotí romantiku i pocity, jeho fotografie mají duši, dokumentuje osudy i charaktery. Předseda federace fotografického umění pořádá velké výstavy. Kam nás pozve…?


1. 3. 2017
Miloslav Šmídmajer
režisér. VIETNAM

Producent, režisér, scénárista a dokumentarista chtěl natočit i celovečerního Krtečka. Založil Filmový klub náročného diváka a promítal zakázané filmy. Rozumí filmové alchymii, cestoval s Milošem Formanem, Ondříčkem... Má co sdělovat!
Josef Šimůnek
horolezec: HIMÁLAJ

Horský vůdce umí na písku, v ledech i velehorách. Pořádá expedice do světa, podnikl 11 výprav na osmitisícovky. Vystoupil na Šiša Pangmu, Makalu a Lhotse. Spoluzaložil Himalaya 8000. Co prozradí o Himálaji, symbolické „válce“ v horách či adrenalinu jízdy volným terénem? Odpálíme lavinový airbag?!?


8. 3. 2017
Martin Vačkář
japanolog: JAPONSKO

Zvládá bravurně exotické jazyky, předvede japonštinu i čínštinu. Zemi vycházejícího slunce miluje, rozumí odlišné mentalitě a působivým rituálům, odhalí i fenomén kamikadze. K cestě na východ inspiruje i vás!
Jiří Pavlica
hudebník: JIŽNÍ AFRIKA

Hlas jako zvon, podmanivé moravské písničky a skromnost ogara ze Slovácka nebezpečně kombinují správného chlapa. Hradišťan hladí pohodovou muzikou, umocňuje lidové tradice. I vy se zamilujete!


15. 3. 2017
Eva Jiřičná
architektka: ARCHITEKTURA VE SVĚTĚ

Královna designu je unikátní a snad ve všem výjimečná. Křehký vzhled kontrastuje s oblibou kovu, kamene a betonu. Sklem propojuje světy. Její tvorba je originální a nadčasová, bere dech. Mimořádná díla pojí vášnivé diskuse... K realizaci projektů je třeba nevšední síla. Ona ji má! Do Národního muzea přiletí speciálně z Londýna. Je se na co těšit!
Milan Steigerwald
producent RockOpera: USA

Všestranný muzikant skloubil odlišné žánry. V Praze uvedl premiéru divadelní metalové opery. Může rock a opera tvořit harmonii? Několikrát byl zvolen jako „sex - symbol“ a osobnost roku. Okouzlí i vás?


22. 3. 2017
Radek Jaroš
horolezec: KORUNA PLANETY

Náš nejznámější horolezec jede na vlně popularity. Jako 15. lezec světa a první Čech vystoupil na všech 14 osmitisícovek bez použití kyslíku, zkompletoval unikátní Korunu Himálaje. Nyní si užívá hor Koruny světa. Vylezeme chladné severoamerické Denali a Elbrus.
Olga Růžičková
cyklistika: ELBRUS

Učitelka angličtiny a tlumočnice s partnerem Radkem zvládla dlouhou cyklistickou expedici na Elbrus, nejvyšší horu Evropy. Kus jsme šlapali s nimi a nechápali její tempo a výkonnost. Rozumí si na kole i v horách.


29. 3. 2017
Adam Ondra
horolezec: USA

Světový šampion v lezení zdolal v USA nejtěžší stěnu světa. Rychlostí a stylem překonal další hranice možného. Výjimečný klučina je zjevením horolezecké scény, stále jej zdobí skromnost a bezprostřednost. Přiveze z OH v Tokiu 2020 medaili?
Michael Rittstein
malíř: AUSTRÁLIE

Jeden z nejvýznamnějších současných malířů kouzlí „srozumitelné“ obrazy, tvorba ho moc baví. Překvapí humorem i sarkasmem. Tetování získal u původních kmenů Aboriginů v Austrálii. Co ještě získal, co ztratil?


5. 4. 2017
Milan Calábek
filosof: INDIE - LISTY VE VĚTRU

Zakladatel Univerzity nové doby poznal léčitele a šamanské kultury celého světa. Věnuje se antropologii, etnografii a léčitelství, praktikoval buddhismus v klášterech Indie a Nepálu. V centru MANDALA radí, jak léčit Parkinsona, Alzheimera, rakovinu i cukrovku přírodními látkami. Potraviny jako prevence nemocí.
Ondřej Calábek
kouč: TRANFORMACE POMOCÍ TERAPEUTICKÉHO TRANSU

Lektor řeší závislosti a motivace, osobní rozvoj, hypnózu, zbavení bolesti a scelení osobnosti. Pozitivních změn dosahuje i pomocí hypnotického transu a aplikací NLP technik. Hodně prožil v Anglii, Kanadě, Indii, Japonsku či Albánii. Předvede kousky…

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 1. 2017

Ubytování a restaurace v okolí