Úvod > Aktivity & akce > Akce > Třešťské divadelní jaro 2018

Třešťské divadelní jaro 2018

Kdy 16. březen 2018 - 24. březen 2018 Hudební a divadelní akce
57. ročník přehlídky amatérského divadla v Kulturním domě v Třešti. Během devíti dnů nabídne 16 představení 14 ochotnických souborů, ze kterých bude porota vybírat postupující na národní divadelní přehlídky do Rakovníku, Vysokého nad Jizerou a Volyně.
Zahájení festivalu obstará komedie Dobré ráno, rodino v podání táborského Divadla Kapota. Letos se můžete těšit i na netradičně pojaté představení Ženy v ringu aneb Vše o ženách, které se z jeviště přesune mezi diváky. Na programu je v sobotu 17. března.

Dále vystoupí divadelní soubor ze Stonařova, který představí hru Deskový statek aneb Seznamte se, divadlo Duha Polná vystoupí se hrou Nápady svaté Kláry.

V porotě bude divadelní publicista Ladislav Vrchovský, herečka, zpěvačka a moderátorka Alena Veliká a Jiří Štefanides, literární historik, teatrolog, divadelní kritik a publicista. Nejúspěšnější inscenaci vyberou i diváci.

Součástí doprovodného programu bude výstava obrazů třešťské výtvarnice Jany Tomanové.

Divadelní kavárna
Rádi bychom vás rádi pozvali do kulturního domu o chvíli dřív, než jste zvyklí chodit na divadelní představení. Ve foyer bude totiž připravena kavárnička, kde můžete strávit příjemnou půlhodinku a dát si něco dobrého z nabídky baru. O hudební doprovod se postarají místní hudebníci. První „hudební kavárna“ se otevře hned v pátek 16. března v čase od cca 19.00 do 19.25 hod. Hudbu obstará v tento večer Vojtěch Trávníček. Jste srdečně zváni!

O festivalu
Třešťské divadelní jaro je jedna z nestarších divadelních přehlídek ochotnického divadla u nás. Jedná se o krajskou soutěžní vícedruhovou přehlídku amatérských divadelních souborů s výběrem na národní divadelní přehlídky Divadelní piknik Volyně, Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou a Popelku Rakovník. Éra třešťského divadelního festivalu začala v roce 1961. Od samého počátku stáli u jeho zrodu třešťští ochotníci, kteří jsou nedílnou součástí místního koloritu, a nejinak je tomu i dnes.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 3. 2018
26.12.
2.2.
Betlémská cesta městem Třešť

Betlémská cesta městem Třešť

Třešť, Vysočina
5.7.
6.7.
Dřevořezání v Třešti

Dřevořezání v Třešti

Třešť, Vysočina
12.5.
Roštejnský hodokvas

Roštejnský hodokvas

Doupě, Vysočina
1.2.
31.8.
Pyšná princezna na zámku v Telči

Pyšná princezna na zámku v Telči

Telč, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí