Úvod > Aktivity & akce > Akce > Tour de aleje - letní cyklojízda na podporu ochrany alejí

Tour de aleje - letní cyklojízda na podporu ochrany alejí

Kdy 14. červenec 2018 11:00 - 18:00 Sportovní akce
Máte rádi stromy, léto a svoje kolo? Nestihli jste Tour de France? Pojeďte s námi alejemi Vysočiny na podporu kampaně Zachraňme stromy. Nezávodíme o čas, ale o budoucnost.
Benefiční závod bude rozdělen do tří tras podle délky a náročnosti a provede účastníky nejkrásnějšími alejemi v okolí Přibyslavi. Mini trasa měří 3,5 kilometru a trasa pro machry 30 kilometrů. Start je od přibyslavské sportovní haly v 11 hodin, cíl je u Žižkovy mohyly a u rybníku Řeka podle zvolené délky trasy. Plán trasy lemuje co největší počet alejí, který účastníkům poskytne příjemný stín. Závod je měřen čipovou časomírou.

Rodinná vyjížďka v pohodovém tempu nabídne například průjezd Lipovou alejí u Žižkova pole, na jejíž záchraně se Arnika podílela, Ranskou alejí ve Starém Ransku a dalšími kouzelnými kouty Vysočiny. V 11:30 od místního koupaliště mohou individuálně vyrazit malí i velcí cyklisté na rodinnou cyklojízdu (20 km).

Prázdninová cyklojízda po malebné krajině Vysočiny nebude pouze sportovním zážitkem. Během zastávek se účastníci dozví zajímavosti o stromech, alejích a okolní přírodě. Jak se pečuje o památnou alej a šplhá do korun ukáží ostřílení arboristé ze Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu. V Havlíčkově Borové nás bude  čekat pohádkové "zelené srdce Česka" od MAS Havlíčkův kraj. Jak vznikl útvar Ranská jezírka přiblíží správa CHKO Žďárské vrchy a další aktivity představí Arnika, AutoMat a ČSOP Chotěboř a místní pamětníci.

V cíli u rybníka Řeka čeká všechny účastníky doprovodný program z dílny partnerských organizací s poznávacími soutěžemi, divadlem, šplháním do stromů, ukázkou práce arboristů nebo zkoumáním přírody pod mikroskopem, výstava Chraňme aleje a koupání u Moře.

Cyklistický hobby závod Tour de Aleje (30 km) startuje 14. července v 11 hodin od přibyslavské sportovní haly.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 7. 2018
10.7.
31.8.
Prázdninové poznávání na zámku Žďár nad Sázavou

Prázdninové poznávání na zámku Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina
1.6.
31.10.
Výstava Prvorepubliková archeologie

Výstava Prvorepubliková archeologie

Nižbor, Střední Čechy
1.6.
30.9.
Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům 2018

Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům 2018

Hlinsko, Východní Čechy
1.7.
31.8.
Pravidelné prohlídky zámku Maleč

Pravidelné prohlídky zámku Maleč

Maleč, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí