Úvod > Aktivity & akce > Akce > Tanec Praha 2017

Tanec Praha 2017

Kdy 22. květen 2017 - 22. červen 2017 Festivaly
Tanec je skrytý jazyk duše – užijte si vystoupení domácích i zahraničních tanečních umělců! Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha „obtančí“ každoročně v květnu a červnu Prahu a další města v Česku.
Dramaturgie, vznikající na základě konsensu členů umělecké rady, klade důraz v první řadě na mísení kvalitních zahraničních a domácích projektů (souborů/umělců), v druhé řadě na mísení zavedených, již proslavených jmen s talentovanými „nováčky“ (tzv. Taneční laboratoře), čekajícími na své objevení. Od komornějších projektů po inscenace velkých tanečních těles (tzv. Taneční události sezony); od konzervativnějších uměleckých výpovědí po kontroverznější – to vše utváří programovou pestrost. Vedle inscenací určených dospělému divákovi, zahrnuje program rovněž inscenace určené dětskému divákovi v květnovém prologu festivalu – Tanec dětem.

Doprovodný program tvoří besedy, taneční workshopy a sympozia, výstavy fotografií a rozmanité performance z oblasti divadelních oborů.

Otevřenost vůči novým přístupům a uvažování o tanci bez limitů či předsudků je podstatnou podmínkou celého výběrového procesu umělecké rady, jejíž členové/členky aktivně vyhledávají a navštěvují vhodná představení nejen na území našeho kontinentu.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 2. 2017
20.11.
31.5.
Josef Čapek: Vinohradský scénograf

Josef Čapek: Vinohradský scénograf

Praha 2, Praha
23.11.
26.11.
Mezinárodní den flamenca v Praze

Mezinárodní den flamenca v Praze

Praha, Praha
24.11.
22.12.
Vánoční křišťály pro Světlušku

Vánoční křišťály pro Světlušku

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí