Úvod > Aktivity & akce > Akce > Světové události Jana Šibíka

Světové události Jana Šibíka

Kdy 3. březen 2016 - 2. duben 2016 Výstavy
Retrospektivní výstava fotoreportéra Jana Šibíka, který pravidelně navštěvuje ohniska konfliktů a humanitárních katastrof.
Soubor obsahuje 80 velkoformátových fotografií pořízených za posledních 25 let. Výstava se skládá z fotografií zobrazující svědectví z humanitárních katastrof, válečné konflikty, zemětřesení, ničivé vlny tsunami, války v Iráku, Afghánistánu a Libérii, bída v utečeneckých táborech v Angole, zemětřesení na Haiti nebo krize na východní Ukrajině.

Koncept výstavy navazuje na úspěšný projekt s názvem Ďábel v nás, pro účely zahraniční prezentace je však zcela mimořádně obohacen o 13 fotografií doposud nikde nezveřejněných, které zachycují současný exodus uprchlíků do Evropy. Celý soubor fotografií posléze poputuje z Prahy do Berlína, Vatikánu, či Istanbulu. Prezentace v posledních dvou uvedených destinacích vznikla ve spolupráci se zastupitelskými úřady.

Výstavu pořádají Česká centra ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a v rámci letošního ročníku festivalu JEDEN SVĚT.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 2. 2016
11.5.
20.6.
Tatr(o)man

Tatr(o)man

Praha 1, Praha
18.6.
16.7.
Prague Summer Nights 2018

Prague Summer Nights 2018

Praha 1, Praha
18.5.
16.9.
Znovuotevření muzea Grévin

Znovuotevření muzea Grévin

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí