Úvod > Aktivity & akce > Akce > Světové události Jana Šibíka

Světové události Jana Šibíka

Kdy 3. březen 2016 - 2. duben 2016 Výstavy
Retrospektivní výstava fotoreportéra Jana Šibíka, který pravidelně navštěvuje ohniska konfliktů a humanitárních katastrof.
Soubor obsahuje 80 velkoformátových fotografií pořízených za posledních 25 let. Výstava se skládá z fotografií zobrazující svědectví z humanitárních katastrof, válečné konflikty, zemětřesení, ničivé vlny tsunami, války v Iráku, Afghánistánu a Libérii, bída v utečeneckých táborech v Angole, zemětřesení na Haiti nebo krize na východní Ukrajině.

Koncept výstavy navazuje na úspěšný projekt s názvem Ďábel v nás, pro účely zahraniční prezentace je však zcela mimořádně obohacen o 13 fotografií doposud nikde nezveřejněných, které zachycují současný exodus uprchlíků do Evropy. Celý soubor fotografií posléze poputuje z Prahy do Berlína, Vatikánu, či Istanbulu. Prezentace v posledních dvou uvedených destinacích vznikla ve spolupráci se zastupitelskými úřady.

Výstavu pořádají Česká centra ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a v rámci letošního ročníku festivalu JEDEN SVĚT.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 2. 2016

Ubytování a restaurace v okolí